zavřít

Na trh se chystá stříbrná PlayStation 2

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Již nějakou dobu úspěšně fungující "slim" verze konzole PlayStation 2 (s velice šikovným network adaptérem) se v brzké době dočká barevného rozšíření.

Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) totiž v těchto dnech oznámila, že počínaje dnem 13.května představí nový stříbrný model (Satin Silver) v doporučené ceně 159 Euro. Stávající PS2 je toliko v klasické černé podobě…

Vedle stříbrné verze PS2 se pochopitelně dočkáme i stejně vyvedeného příslušenství, počínaje vertikálním stojánkem, paměťovou kartou, Dual Shockem a konče dálkovým DVD ovladačem (poslední dva jsou součástí prodejního balíku). Za zmínku pak ještě stojí info, že již v tuto chvíli je k mání stříbrná kamerka EyeToy, která přitom představuje velmi žádanou periferii – její celosvětový shipment, samozřejmě s hrami podporujícími technologii EyeToy, přesáhl hranici 6.5 milionu ks.

A jsme-li v zajetí čísel, není na závěr úplně od věci připomenout, že celosvětový shipment (číslo, kolik se daného artiklu dodalo do obchodních sítí) konzole PS2 se blíží 90 milionům ks, přičemž rozdělení mezi teritorii je následující: Severní Amerika 35M, Evropa 30M, Japonsko 21M. Naproti tomu shipment PS2 softwaru činí 824 milionu ks, kdy Severní Amerika registruje 381M, Evropa 275M a Japonsko 168M.

zdroj: PR

martin

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.