Midtown Madness 3 a Crimson Skies pro Xbox
zdroj: tisková zpráva

Midtown Madness 3 a Crimson Skies pro Xbox

20. 3. 2002 18:39 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Microsoft se drží osvědčené strategie, že není lepší reklamy na Xbox, než připravovat exkluzivní tituly pouze pro tuto konzoli a tento týden se nám to snaží připomenout přidáním několika novinek do svého bohatého portfolia her.
První z nich je třetí díl oblíbených městských závodů Midtown Madness, které není třeba PCčkářům připomínat, viz recenze dvojky.

Vývoje se ujme švédská společnost Digital Illusions, která už má na triku jiný Xbox-only titul Rallisport Challenge. Prohánět se budete ve ve třiceti licencovaných vozidlech napříč virtuálními napodobeninami například Paříže nebo Washingtonu D.C. Jinak ale žádná významné vylepšení neočekávejte, obsaženy ve hře budou opět jen staré známé módy jako blitz, checkpoint a cruise. Midtown Madness 3 pro Xbox má vyjít letos na podzim, o portu na PC, který by nezabral déle než pár týdnů, se zatím neuvažuje. Možná se ale Microsoft jen preventivně snaží zabránit nařčením od hráčů, kteří si už u druhého dílu právem stěžovali, že měl být vydán jen jako datadisk s novými městy :)

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
další nové obrázky

Jak jste správně uhodli, screenshoty výše nejsou z Midtown Madness 3, ale z druhého nově oznámeného titulu od Microsoftu. Nese název Crimson Skies: High Road to Revenge a podle informací v tiskové zprávě půjde o další jednoduchou konverzi z PC na Xbox, tentokrát však akčního leteckého simulátoru Crimson Skies, který sklidil v říjnu 2000 kladný ohlas především díky své zábavnosti. Obrázek o náplni Crimson Skies si asi nejlépe uděláte po přečtení tehdejší recenze (90%) PC verze hry od GOnDaRa:
    Chování letounů ve vzduchu způsobí všem „realistickým“ pilotům divoké sny, ale spíše nepředpokládám, že ti by tuto hru hráli. Ovládání je maximálně zjednodušeno, v podstatě musíte jen přibírat a ubírat rychlost, co se týče udržení stroje ve vzduchu. Nemusíte se příliš bát, že dostanete letadlo do vývrtky. Let po hraně je možný také téměř po nekonečnou dobu, v realitě už byste šli k zemi, hezky po čumáku. Není to zde dotaženo zas do takové akční absurdity (i když také zábavné) jako třeba v Terminal Velocity, stále to jsou letadla, pro která platí jakési fyzikální zákony, ale jsou to letadla hodně akční. Jsou proto velmi dobře vybavena pro lumpárny jako je prolétávání vraky havarovaných zeppelinů, vytahování lidí po žebříků z jedoucího vlaku a podobný denní chléb každého alespoň průměrného hrdiny z povolání... [více]
Majitelé Xboxu můžou vyhlížet na nebi přílet Crimson Skies: High Road to Revenge letos na podzim. Jen je smutné, že se u nás Xbox podle spekulací na GamePortu možná začne oficiální cestou prodávat až příští rok.
zdroj: GamesDomain, PR Obrázek zdroj: tisková zpráva

jd

Nejnovější články