zavřít

Mezi světlem a tmou v Silent Hill 5: Homecoming

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Postaví vás před rozhodování, zda chodit úplnou tmou nebo zapnout baterku a riskovat prozrazení. + OFICIÁLNÍ TERMÍN

Pokud bychom měli ve zkratce přiblížit, čím se bude chystaný Silent Hill 5 (nově s podtitulem Homecoming) lišit oproti svým předchůdcům, stačí poukázat na změnu vývojářů, jimiž jsou oproti tradičním japonským studiím Konami tentokrát američtí The Collective. Všichni to známe moc dobře nejen z herní, ale i filmové branže, kde jsou západní remaky japonských snímků poměrně bežnou záležitostí, a totéž čeká i věhlasnou hororovou sérii: proto se těšte na vyprávění doprovázené filmovými efekty, ať už líbiviými přechody mezi oběma světy či stejným výtvarným filtrem jako z filmového Silent Hillu. A hráči aby si stěžovali v Hollywoodu..

Nakonec dojmy zahraničních redaktorů (posledně anglického Xbox360 magazínu) z čerstvého buildu hry jsou maximálně přívětivé: angažování amerických vývojářů prý hře znatelně prospělo především po grafické stránce. Ostatně, prohlédněte si dobře nové screenshoty, na nichž vedle epizodky se slepým psem bez pokrývky kůže lze zahlédnout i kusy interface (červená šipka zřejmě patří k systému protútoků).


Z jednotlivých scének popsaných v magazínů je nová akorát ta o nebezpečných zdravotních sestrách, které oproti minulým dílů reagují na světlo. Často tak budete staveni před rozhodnutí, zda riskovat pohyb v téměř naprosté tmě, nebo si rozsvítit a tím pádem na sebe upoutat pozornost v černotě dřímajících nepřátel. Jindy hra rozhodne za vás: třeba když budete v jedné místnosti muset zapnout rentgen a prohlédnout si posbírané snímky. Jakmile totiž budete s prací hotovi a přístroj potichu zase vypnete, bude vám za zády slintat celá banda těchto nenasytných, krvelačných bestií..

A konečně už víme také, jakou roli ve hře zastane tajemná nestvůra Schizm (obrázek): půjde o přímého pokračovatele úhlavních potvor z minulých dílů, protože tohoto nepohlavního tvora budete potkávat napříč celou hrou (lépe řečeno se před ním budete opakovaně muset dávat na útěk), až v samotném finále dojde konečně na souboj.

Silent Hill 5: Homecoming je momentálně hotový zhruba z 60% a jak dnes potvrdili Konami, vyjde pro X360 a PS3 již koncem září - více v dosavadním zpravodajství:

Upoután na lůžko v Silent Hill 5  [27.2.2008 15:15 - levis]
Nabouraný náklaďák ve videu ze Silent Hill 5  [13.12.2007 13:13 - levis]
Strašidelné výjevy ze Silent Hill 5  [10.12.2007 23:23 - levis]
Prázdné kolečkové křeslo ve videu z hraní Silent Hill 5  [8.9.2007 14:14 - ls]
Příšerná tíže hororu v Silent Hill 5  [12.7.2007 10:10 - korgull]
zdroj: Gamersyde, fanstránky, anglický Xbox360 magazín

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.