Medal of Honor: Pacific Assault + datadisk
zdroj: tisková zpráva

Medal of Honor: Pacific Assault + datadisk

4. 3. 2003 17:17 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Předevčírem jsme vás informovali o chystaném "pokračování" (10 misí) válečné akce Medal of Honor: Allied Assault, které dostalo název Medal of Honor: Rising Sun a k velkému zklamání PCéčkářů vyjde pouze pro konzole PS2, Xbox a GameCube.

Pro případné zájemce o tento projekt zde však i tak máme balík obrázků z PS2 verze této hry. Majitelům PC a fanouškům série MoH dnes ale můžeme pozvednout náladu hned dvojnásobně radostnou zprávu. Pro osobní počítače totiž EA chystá nejen vlastní - a tím pádem po loňském Medal of Honor: Spearhead už druhý - datadisk, ale dle všeho i plnohodnotné pokračování.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
obrázky ze hry MoH: Rising Sun pro konzole

Nástupce Allied Assault ponese název Medal of Honor: Pacific Assault a jeho děj bude tedy zasazen do prostředí Tichomoří. Samotná hra začne v den útoku na Pearl Harbor a bude popisovat ještě další dva roky 2.světové války. Electronic Arts slibují i nového hlavního hrdinu, mladého důstojníka americké armády. Na Medal of Honor: Pacific Assault se dle všeho pracuje už od dob vydání prvního přídavku Spearhead a hotov by měl být zhruba za rok. Ačkoliv podle základního popisu je tento titul hodně podobný dříve zmiňovanému Rising Sun pro PS2, tvůrci se dušují, že půjde o dvě rozdílné hry s rozdílnými styly, odvíjejícími se od platforem, pro které jsou určeny. I přesto budou některé rané návrhy z Rising Sun použity též pro Pacific Assault, konkrétně například džungle nebo lokace v Thajsku.

Nový pokračovatel slavné série by měl nést v zásadě všechny oceňované rysy svého předchůdce - realističnost, atmosféru, akci, plno doplňujících cut-scén atd. Místo klíčové mise ze Dne D zde bude figurovat Pearl Harbor, který odstartuje i další příval nových levelů, ve kterých narazíte jak na známé postavy tak i na úplně nové kolegy. Během postupu hrou budete moci také sledovat, jak se váš hrdina fyzicky i duševně mění, několik měsíců na frontě pohne asi s každým. Trochu inovativním rysem bude též jakýsi nádech nelineárnosti - můžete se různě rozhodovat, případně zkoušet dané úkoly řešit více způsoby. O naprosté nelineárnosti se ale rozhodně mluvit nedá. Medal of Honor: Pacific Assault také představí nový arzenál zbraní a plno vozidel, hlavními nepřáteli se tentokrát stanou ozbrojení Japončíci.

Informace o zpracování zní trochu zamotaně, herní engine se prý oproti Allied Assault dočká řady technologických vylepšení, nicméně základ z Quake III přetrvá. Nová podoba engine má podporovat více objektů na obrazovce najednou, lépe zvládat velká venkovní prostranství a umožnit lepší propracování efektů vody, případně ohně. Přepracování se dočká i AI, vaši nepřátelé budou nyní pracovat více týmově. Medal of Honor: Pacific Assault vyjde v lednu 2004 a aby EA fanouškům hry toto čekání zpříjemnili, plánují na letošní léto vydání druhého expansionu.

Co se týče datadisku, jeho příběh bude zasazen do oblastí severoafrických pouští a dále na italskou frontu. Protože jsou původní tvůrci v současnosti příliš zaneprázdněni tvorbou Medal of Honor: Pacific Assault, stojí za vývojem zatím nepojmenovaného datadisku externí studio TKO Software ze Santa Cruz. Jeho šéfem není nikdo jiný než Justin Chin, designér známý díky Jedi Knight a New Legends. Toto pokračování má být o dost delší než Spearhead, nabídne také řadu multiplayerových map a mluví se dokonce i o nových MP modech. Více informací přineseme jakmile budou k dispozici.

ka&ko

Nejnovější články