zavřít

Krokovací dungeon crawler Operencia: The Stolen Sun bude exkluzivitou Xboxu a Epicu

Windows Xbox One Xbox One X

- Preview autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Žánr klasických dungeon crawlerů dnes platí za velice ohrožený druh. Kdysi ho nakopl přelomový titul Legend of Grimrock, na jehož popud se sice začaly objevovat další, ale v nijak hojném počtu a nic moc kvalitě. Vzpomeňte na zpackaný Underworld Ascendant nebo čtvrtý The Bard’s Tale, který měl k dokonalosti daleko. Bude Operencia další bombou, nebo prosviští bez povšimnutí?

Operencia znamená v maďarštině „bylo nebylo“ a není samozřejmě náhodou, že se toto slovo vyskytuje v názvu hry Operencia: The Stolen Sun. Moderní pojetí klasického dungeon crawleru se totiž chystá odvyprávět evropské mytologické příběhy, ale ne ledajaké. Tvůrci se rozhodli vytvořit si pár vlastních.

V magickém světě, ve kterém je zcela normální procházet se podzemními chodbami s hlavou těsně pod hladinou vody, ožívají existující legendy, ale objevují se i zcela nové. Tvůrci ze Zen Studios se rozhodli vzít historické postavy a udělat z nich někoho trochu jiného.

Potkáte zde například strašlivého Attilu, kterému se přezdívá Bič boží. Jenže jeho legenda se skrze vyprávění trochu změnila a ve hře je z něj najednou Bič démonů. Tvůrci to přirovnávají k Robinu Hoodovi a králi Artušovi, kteří byli pravděpodobně normálními lidmi, ale vyprávění z nich postupně udělalo mnohem mocnější legendy, které známe dnes.

S partou čtyř unikátních hrdinů, které si vyberete z celkových sedmi, se utkáte s těmito postavami a bytostmi z bájí a učebnic dějepisu z pohledu vlastních očí a hezky na tahy. Ke slovu se tak dostává taktika a správná volba skladby vašeho týmu dobrodruhů.

S ním procestujete 13 úrovní naplněných k prasknutí pastmi a hádankami a je jen na vás, zda si hru ztížíte permanentní smrtí, omezeným počtem ukládání nebo třeba vypnutím auto-mappingu. Zkrátka bude zajištěna hratelnost pro nováčky i veterány tohoto žánru.

Operencia: The Stolen Sun slibuje hezká prostředí vytvořená v Unreal Enginu 4, zatímco postavy a filmečky kontrastují svou ručně malovanou ilustrací. Rozhodně to nevypadá špatně a jediným varovným signálem může být portfolio Zen Studios, které se specializuje na pinball v různých licencích. To rozhodně není dobrý předpoklad pro zvládnutí klasického dungeon crawler RPG.

No, třeba nás autoři překvapí. Právě teď nás překvapují výběrem platforem, mezi kterými chybí PlayStation 4 a Steam. Opět se tak dostává ke slovu v těchto dnech velice propírané téma Epic Games Store, který se stará o to, aby některé hry na Steamu vůbec nevyšly (nebo až po určité době). Ale díky Microsoftu Operenciu pořídíte i na Xboxu (i v rámci Xbox Games Passu) a Windows 10 někdy v průběhu letoška.

Tagy: fantasy RPG dungeon crawler

Zdroje: AllGamesDelta

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.