zavřít

Kormidelníkem i pirátem v Captain Blood

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dvojice vyhnanců přepadá nepřátelské šalupy a zažívá jedno dobrodružství za druhým.

O kombinaci pirátské akce a námořní simulace Captain Blood jsme bez pár měsíců neslyšeli tři roky, její nový vydavatel 1C ji však čerstvě vytáhl na světlo, namísto původního Xboxu optimalizoval pro next-gen a učinil z ní svůj první interně vyvíjený titul primárně pro konzole. Připomeňme si, že inspiraci bude čerpat z populárních novel Rafaela Sabatiniho, v nichž nechybělo šermířství, romance, politika a samozřejmě ani pirátské lodě.


Tím hrdinou je tentokrát dr. Blood, který navzdory svému nápadně pirátskému přijmení o podobnou kariéru nikdy neusiloval. Když jej ale uprostřed poskytování první pomoci na palubě rebelské lodi omylem odsoudili za vlastizradu, byl jeho klidnému životu konec a doktor skončil na ostrově Barbados spolu s druhým trestancem, kormidelníkem Jeremy Pittem.

Právě s touto dvojicí hrdinů se vypravíte na nejrůznější dobrodružství, za zlatem, rumem i osobní pomstou. V roli bývalého doktora, nyní povýšeného na kapitána Blooda, si užijete dost šermování, máchání se sekyrou, střílení i házení granátů, přičemž během šarvátek na palubách nebudou chybět ani bitvy s bossy ve stylu God of War (čili mačkáním tlačítek ve správném načasování dle obrazovky).


Captain Blood - 1C Gamers Day trailer

Jindy však změníte postavu a stanete se obávaným Jeremy Pittem, s nímž si budete moci troufnout na celé nepřátelské lodě. Užijete si pravých námořních bitev s lodními děly, minami, narážením do sebe a dokonce i plamenomety, to vše za realistického modelu poškození lodě. Ačkoliv tuto část hry bude snadnější ovládat s oddálenou kamerou (jako v Sid Meier's Pirates), kdykoliv budete moci přenout zpět do third-person pohledu, nalodit se na nepřátelskou palubu a pustit se do bitvy přímo tam.

Captain Blood vyjde koncem roku pro PC a Xbox360 - více v předešlém zpravodajství:

Age of Pirates: Caribbean Tales, Captain Blood  [11.5.2006 14:14 - korgull]
Trocha pirátské akce s Captain Blood  [8.10.2005 19:19 - korgull]
Pirátská dobrodružství v Captain Blood  [13.9.2005 13:13 - korgull]
Hra Captain Blood podle stejnojmenné knihy  [12.6.2004 22:22 - korgull]
zdroj: Gamespot, IGN, PCGH

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.