KnightShift - svět plný života a kraviček
zdroj: tisková zpráva

KnightShift - svět plný života a kraviček

6. 5. 2003 10:10 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Pokud si budete chtít trochu odpočinout od všech těch fantasy her z temného středověku, nebo naopak sci-fi a válek, nebude od věci si počkat na novou "pohádkovou" RPG strategii z dílen Reality Pump Studios - Knightshift.

Základní myšlenkou tohoto projektu je především pobavit, přinést do zachmuřeného světa trochu barev a humoru. Humor se bude projevovat nejen v dialozích postaviček, ale také v jejich akcích a reakcích.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Hra vám bude moci nabídnou tři kampaně. Každá z nich se bude odehrávat v jiném prostředí a bude naplněna různými úkoly a misemi. O příběhu jsme v minulosti psali již několikrát a tak pouze shrnu, že jde o klasický boj dobra proti zlu a hlavním hrdinou bude princ. Z počátku budete ovládat pouze jeho, ale už během první mise naberete do své party pár dalších postaviček. Později se dostanete až k budování vlastní vesnice, přičemž budete muset dbát i na její hospodaření. Zároveň se pokusíte svého hrdinu dostatečně trénovat, abyste pak spolu s ním dosáhli vítězství a získali zpět jeho trůn. Jednotlivé mise nejsou lineární a budete moci najít i více způsobů, jak je vyřešit.

V Knightshift nebude nic jako jednotky, budou tam pouze hratelné postavičky, mezi kterými se vyskytují i krávy, jež produkují mléko a hnojí trávník; dále se zde objeví také lovci; válečníci; tzv. "Bavarian Waldschrats", neboli dřevorubci; kopiníci a ošetřovatelé krav. Hratelní budou také rytíři, kouzelníci, kněžky, čarodějnice a již zmíněný princ. Během svých výletů pestrým světem Knightshift bohatým na kouzla ale narazíte ještě na řadu NPC, jako jsou jednorožci, draci, obři a mnoho dalších. Postavičky si nebudete moci nijak sami navrhovat, ale budou moci nabírat zkušenosti, používat vybavení a učit se různá kouzla.

Tvůrci nezapomněli ani na příznivce multiplayeru a připravují proto pro ně jak řadu skirmish, tak multiplayerových módů. Zejména příznivci RPG se mohou těšit na mód známý jako "Companion Mode". Právě pro příznivce tohoto žánru zde mají být speciální mapy naplněné spoustou různých úkolů a náhodně rozmístěných předmětů oplývajících různými atributy. Tento mód se zaměřuje hlavně na vývoj postavičky. Maximální počet hráčů je osm. Co se týče grafického enginu, hra využívá technologii Earth-3 enginu podporující všechny potřebné efekty. Nyní se hra nachází blízko dokončení třetí bety, vydání se očekává na konci roku. Zhruba dva týdny před tím mají tvůrci v úmyslu vypustit i hratelné demo.

zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články