zavřít

Jako na opravdovém moři v Empire Total War

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Posunou vývojáři z Creative Assembly milník v realistickém zpracování námořních bitev 18. století?

Nástupce slavné série strategií Empire: Total War bude zasazen do doby vzkvétajícího osvícenského racionalismu a poprvé nabídne námořní bitvy, na nichž si vývojáři z Creative Assembly dávají setsakra záležet. Když se vám třeba pod ruku dostane malá a rychlá šalupa, bude se pochopitelně ovládat zcela jinak než obrovská bitevní loď: podobných modelů s rozdílným chováním však autoři již v tuto chvíli mají na padesát, všechny dle skutečných dobových lodních plánů.


Například Británie se v námořních bitvách nejčastěji spoléhala na přečíslení nepřáte a její lodě byly tudíž stavěné, aby se na hladině co nejdéle udržely v jednom kuse. Naopak budete-li velit francouzské flotile, oceníte spíš špičkové kormidlování a bezprostřední reakci lodí, byť na úkor jejich chatrnější konstrukce. Vývojáři momentálně pracují na realistickém modelu bitev, aby bylo možné dělovými koulemi odstřelit stožáry, vesla či lanoví. A jak všichni víme, na bezbrannou loď bez navigace se to přece pálí nejlépe..

Empire Total War vyjde na podzim pro PC - více v předchozích článcích:

Preview námořních bitev Empire Total War  [23.1.2008 10:10 - levis]
Absolutismus i republika v Empire Total War  [24.10.2007 19:19 - levis]
Detailní náhled na revoluci v Empire Total War  [14.9.2007 00:01 - levis]
Empire Total War s námořními bitvami  [22.8.2007 10:10 - jd]
zdroj: Videogamer

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.