zavřít

Jak se stát superhrdinou v DC Universe Online

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Persistentní online svět a úkoly přímo od Supermana. Otázka zní, zda nakonec neskončíte ve vězení Arkham?

Každý má dnes nějakou hrubou představu toho, co čekat od nové onlinovky: postupný vývin postavy, možnost přiklonit se na jednu či druhou stranu, podstupovat menší nebo větší úkoly atd. V případě chystaného DC Universe Online nebudou tyto kýžené stavební kameny chybět, stanete se však rovnou superhrdiny, navíc obdařenými příslušnými schopnostmi. Část hry strávíte tím, že se budete snažit rozvinout vlastní potenciál a ovládnout co největší moc, vedle toho však bude třeba nějak zapadnout do okolí.

Na použitém Unreal Engine 3 se vývojářům ze Sony Austin podařilo vytvořit kompletní města Metropolis i Gotham, v jednom z nichž se jednoduše usadíte. Svůj den strávíte třeba obcházením města a dohlížením na to, že se někde neděje neplecha, či v případě vaší přislušnosti k "těm zlým" se naopak budete snažit nějakou lumpárnu vyvést. A nebojte, pokud se vám to nepodaří, neznamená to, že by vás zavřeli do věznice v Arkhamu, kde byste museli čekat, až vás ostatní superhrdinové vysvobodí: při ztrátě zdraví jednoduše upadnete do bezvědomí a probudíte se až po akci. Zároveň to neznamená, že byste se v rámci vašich aktivit nemohli rozhodnout stejnou věznici přepadnout a tamní NPC vězně pustit na svobodu.


Představte si tedy, že se za odpoledne zrovna procházíte (nebo si létáte) centrem Metropolis, když tu vám na vašem komunikátoru zapípá zpráva od Supermana: "Přileť co nejrychleji sem, něco se tu děje a já mam zrovna plné ruce práce". Jakmile se na ono místo dostanete, hra speciálně pro vás vykouzlí daný úkol, tzn. uvidíte jej jen vy (pro ostatní se tu dít nic nebude, pokud se sami nerozhodnou později přidat).

Jakmile se totiž v ulicích města strhne bitka, začnou se na ní nabalovat další události. Budete-li třeba na straně těch zlých a vaším cílem bude zničit ozbrojené auto, jakmile se do něj pustíte, na scénu vtrhne policie a odsud bude záležet jen na vás, jestli si poradíte sami, nebo do bitvy přizvete další superhrdiny (případně se sami přidají ti, co byli právě v okolí, ať už hodní nebo zlí). A pokud se ptáte, zda bude možné během hraní měnit strany, pak odpověď zní jednoznačně ne: jednou jste si na začátku vybrali, že jste hodní, pak se toho musíte držet. Hra vám sice dovolí jít až do extrémů, podobně jako to dělává třeba Batman, ale nikdy nebudete moci obrátit o 180 stupňů.


DC Universe Online E3 2008 trailer

DC Universe Online vyjde pro PC a PS3 příští rok - více v minulých článcích:

DC Universe Online média  [3.7.2008 12:12 - levis]
Odhalení DC Universe Online  [1.7.2008 13:13 - levis]
O MMORPG Marvel Universe Online  [28.9.2006 14:14 - korgull]
zdroj: IGN, GT

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.