Informace o akční střílečce Nitro Family
zdroj: Archiv

Informace o akční střílečce Nitro Family

10. 9. 2003 16:16 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Studio DelphiEye byste našli v korejském Soulu.

Svou činnost zahájilo v roce 2000 a v současné době ho tvoří dva vývojářské týmy. Jeden z nich pracuje na akční hře Nitro Family, o které dnes bude ještě řeč, a druhý se zabývá masivně multiplayerovou RPG Helikia2. Nitro Family začala v myslích svých tvůrců rašit už někdy loni. Napadlo je vyrobit akční FPS, která by však byla na hony vzdálená tomu, co presentuje např. Doom. Tento hlavní cíl pak spojili se zálibou ve starých arkádách z 80. let a koncept byl, dalo by se říci, na světě.

Příběh Nitro Family pojednává o určitých nesrovnalostech panujících mezi rodinou Victora Chopskiho, žijícího mírumilovně v hlubokých lesích a živícího ho se lovem zvěře, a mezinárodní společností "Golden Bell", která se snaží podmanit si svět legalizací produkce drog. Tato organizace pro své výzkumné účely používá děti. Jednoho dne se však ošklivě přehmátne, to když si odvede potomka zmíněného Victora. On a jeho žena si to nedají líbit a udělají vše proto, aby své dítko dostali zpět.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

Jak již bylo naznačeno, Nitro Family nehodlá být temnou a tak vážnou akcí jako Doom. Výše zmíněné události budou proto podány humorným způsobem a komických situací se dočkáte i v průběhu hraní. Většina akce se bude odehrávat na místech, kde Golden Bell pěstuje své drogy, a kde se také nacházejí její největší továrny na výrobu kokainu a opia. Součástí levelů budou i různé drogové cesty, např. v Rusku a Číně. Pohybovat se budete spíše ve venkovních prostranstvích, akce přitom bude probíhat v různou denní dobu, tedy od úsvitu po půlnoc. Co se týče nepřátel, tvůrci mají v úmyslu oživit ty z klasických arkád, takže se setkáte s tou nejnižší chátrou, bossy střední třídy i opravdu hrůzubudícími hlavními monstry. Budou to plantážníci, technikové, stráže i vojáci, ale také zmutovaná drůbež a prasata nakrmená drogami. Celkem si zabojujete s 50 různými typy nepřátel, včetně sexy tanečnic z Las Vegas.

Zbraně jsou rozděleny do dvou typů - "combo" a "normal". První jsou 3 a jsou používány k boji, při kterém se drží v každé ruce nějaká jiná zbraň. Druhý typ čítá 4 kusy, které oplývají nějakými speciálními funkcemi a nebo velmi silnou palebnou sílou, takže budete rádi, když jednu udržíte oběma rukama. Hra bude obsahovat také multiplayer. V současné době však mají tvůrci v plánu pouze kooperativní mód. Jak jste se mohli dočíst již dříve, užívá Nitro Family stejný engine jako Serious Sam. Tvůrci však byli nuceni tuto technologii přizpůsobit svým potřebám a tak provedli pár úprav. Např. přidali trochu na fyzice, která se projeví hlavně až bude hráč tříštit bedny, auta, apod. Kreativnější jedinci se mohou těšit také na editor. Než na dveře zaklepe prosinec, mělo by vyjít hratelné demo. Plná verze bude k dostání na začátku příštího roku.
zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články