Identity usiluje o revoluci v žánru MMORPG a hráčům nabídne absolutní svobodu
zdroj: tisková zpráva

Identity usiluje o revoluci v žánru MMORPG a hráčům nabídne absolutní svobodu

19. 2. 2018 17:30 | Preview | autor: Mars Vertigo |

Vzpomene si někdo na sociální simulátor Second Life? Je to hra-nehra, která některé uživatele pohltila natolik, že téměř rezignovali na skutečný život a vybudovali v ní své vlastní obchodní impérium. To z nich nakonec udělalo boháče i v reálném světě díky možnosti směnit herní měnu za opravdový peníz. Teď tento koncept vhoďte do mixéru s GTA a výsledný koktejl klidně můžete nazvat Identity.

EVE a Ultima

Identity je hrou, jež se rozhodla od základu otřást světem MMORPG a vrátit jej do kolejí, které vyryla prababička žánru Ultima Online. Dnes už tento proud úspěšně reprezentuje víceméně jen EVE Online. Ale Identity tlačí ještě víc než tyto dva tituly na téměř totální svobodu v rámci svého sandboxového světa. Cokoli v tomto světě naleznete, bude řízeno a spravováno hráči. Ti se budou moci obout do jakékoli role. Je libo být policistou, podnikatelem, dravým investorem, drogovým dealerem nebo třeba požárníkem? Není problém, identitu prý bude mít Identity pro každého.

Hra se má odehrávat na ostrově o rozloze úctyhodných 200 kilometrů čtverečních, což je zhruba dvaapůlkrát rozloha světa v GTA V. Svět je inspirován státy jihovýchodního pobřeží USA, oběma Karolínami a Georgií. Čekají tu špinavá jižanská města, venkov, pláže, lesy, ale i sněhem pokryté pohoří. Vše je prošpikováno silnicemi a dálnicemi. Celou mapu by mělo být možno projít napříč zhruba za hodinu a půl.

zdroj: Vlastní

Z pochůzkáře Columbem

Hlavním tahounem hry jsou především hráčské kariéry a různorodé práce, kterým se zde budete moci věnovat. Ty by neměly být zbytečně závazné, a tak mezi nimi bude možno dle chuti a možností přeskakovat. Pakliže se ponoříte soustavně do vybrané kariéry, poroste časem i vaše reputace a úroveň. Přestože se hra bude vyhýbat klasickému levelování, budete moci opakováním určitých činností sbírat příslušné perky a talenty. 

Pokud se například dáte k místnímu policejnímu sboru, začnete jako pochůzkář, ale postupem času se můžete vypracovat například na člena zásahovky, detektiva nebo člena protinarkotické divize. Každá tato role bude přitom obohacena o svůj vlastní balík dovedností.

zdroj: Vlastní

Hráčské hospodářství

Podobně jako v Second Life i zde bude fungovat tržní, hráči řízená ekonomika, a to včetně trhu s nemovitostmi. Každou rezidenční budovu půjde zakoupit, prodat i pronajmout. Byt sice bude mít k dispozici zdarma každý hráč, ovšem ten bude nabízet jen malý základní prostor sloužící jako základna pro respawn s omezenou úložní kapacitou.

Svůj domov si budete moci řádně vybavit vším od nábytku přes dekorace až po elektroniku. Ta zde navíc nebude mít jen kosmetický účel. V televizi můžete koukat skrze Twitch na herní streamery Identity, v počítači budete mít instant messenger a prohlížeč, telefonem budete fotit a fotografie pak zarámujete jako obrazy, které si buď vyvěsíte v obýváku, anebo prodáte ostatním. Hra vám také dá k dispozici různé nástroje pro design vlastních předmětů včetně módních doplňků, takže i z vás se může stát kdejaký Bruno Banani či Vivienne Eastwood.

zdroj: Vlastní

Zlodějům kvete pšenka

Přestože hra bude nabízet řadu legálních a odpočinkových aktivit sestávajících z různých miniher včetně paintballové arény, nezapomíná ani na ty zlovolnější hráče. Tedy ty, kterým existence na okraji společnosti s policejním obuškem neustále za zády vyhovuje mnohem více než mírumilovný život spořádaného občana. Kdo by se snad chtěl stát Walterem Whitem a rozjet svůj karavan na výrobu pika, bude mít možnost.

A komu by nestačila individuální činnost, může založit rovnou celý drogový kartel. Formování hráčů do sítě organizovaného zločinu z nich vytvoří reálnou hrozbu nejen pro civilní obyvatelstvo a orgány, ale také pro konkurenční party. Připravte se proto na dobře známé války gangů o čtvrti a ulice, ale tentokrát proti živým hráčům.

Byznysem posedlým jedincům, kteří se nehodlají úplně namočit do zločineckých osidel, hra nabídne možnost stát se podnikateli, investory a průmyslníky. Tak třeba namísto toho, aby se váš korporát přímo míchal do politiky kriminálníků, si vystačíte s tím, že jim budete dodávat vámi vyráběné zbraně a automobily.

Brzký start

Netuším, zda se tyto kolosální ambice podaří nakonec naplnit a jestli vše bude taková zábava, ale minimálně na papíře to zatím zavání mimořádnou svěžestí. Autoři navíc již brzy vydají první ze tří testovacích modulů, jenž budou předcházet plné hře. První z nich pojmenovaný Náměstí má otestovat nejrůznější sociální interakce a otevřít přístup do některých budov.  Tam patří například kino s reálnými filmy, galerie, kde může každý vyvěsit svá vlastní díla, či karaoke bar, kde zas můžete předvést své pěvecké nadání.

Pro introverty je zde malá knihovna, kde jsou k přečtení nejen klasická díla, ale i kousky sepsané hráči, a ano – pero a papír má k dispozici úplně každý. Nadto vám modul zpřístupní generátor postavy a přístup do vlastního apartmánu. To vše si můžete již brzy vyzkoušet, pokud jste přispěli na Kickstarteru. V opačném případě si musíte zakoupit jeden z limitovaných balíčků na stránkách hry.

Nejnovější články