Tvůrci PUBG odhalují svůj další projekt – MMORPG Ascent: Infinite Realm
zdroj: Archiv

Tvůrci PUBG odhalují svůj další projekt – MMORPG Ascent: Infinite Realm

10. 11. 2017 8:30 | Preview | autor: Patrik Hajda |

Napadlo vás, kdy a s čím novým se vytasí korejské studio Bluehole stojící za momentálním fenoménem PlayerUnknown’s Battlegrounds? Možná by bylo vhodné takovou otázku pokládat až po úspěšném dokončení early accessu, ale to už dneska pro spoustu studií není žádná meta. Tím spíš, když Bluehole představuje velké studio, které se nemusí zaměřovat jen na jeden projekt. PUBG má být dle stránky na Steamu dokončeno ještě letos, a už v první půlce příštího roku se spustí první beta další onlinovky Ascent: Infinite Realm.

Fantasy říznuté steampunkem se nepředstavuje pouhým minutovým teaserem, který by ukázal líbivé cutscény s drsnými hrdiny a ze hry ani ťuk. Právě naopak. Odhalující video čítá slušných pět minut složených ze záběrů přímo ze hry. Vývoj Ascent: Infinite Realm (A:IR) tak musel běžet po boku práce na PUBG značnou dobu.

Pokud bych se pokusil shrnout všechno důležité z prezentovaných záběrů, pravděpodobně bych se musel rozepsat na nějakých deset odstavců. Jsou zde gigantické steampunkové lodě, prostředí podobné pohoří Hallelujah z filmového Avatara, bojuje se na zemi i ve vzduchu, s pomocí zvířat, automatických zbraní i robotů, zelené pláně střídají lávové jeskyně, můžete válet sudy (doslova - inspirace Hobitem?), řídit kočár, farmařit, mluvit s pandou, obchodovat, kouzlit…

zdroj: Archiv

Korejci zjevně vědí, jak do jednoho titulu narvat co možná nejvíce obsahu. Jen mám z videa takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu zachycené záběry ze hry slušně lagují, na stranu druhou se tvůrci nebáli při premiéře sáhnout po aktuálním buildu namísto nic neříkajícího filmečku. Ve výsledku si mě však A:IR získala prezentovanou epičností, kterou fantastickým způsobem dokresluje hudební doprovod v podobě skladby Victory od Two Steps From Hell.

Bluehole zároveň nejsou na poli MMO her žádnými nováčky. Kromě PUBG se postarali i o velice kladně přijatou TERA: Rising a, pravda, i o něco slabší Devilian. V každém případě se kvality a nekvality Ascent: Infinite Realm odhalí již v první půlce příštího roku, kdy má dojít ke spuštění první betaverze. O vydání plnohodnotné hry zatím nepadlo jediné slovo.

Nejnovější články