zavřít

Horor Man of Medan nabídne neobvyklý multiplayer a rozsáhlé větvení příběhu

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Preview autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Adventury na pomezí interaktivního filmu a hry obvykle buď milujete, nebo je nenávidíte. Zpravidla proto, že jsou interaktivní příliš málo. Tvůrci Until Dawn ze Supermassive Games chtějí tohle stigma nabourat a se svou The Dark Pictures Anthology jdou za hranice toho, co jste si mohli dovolit třeba v Detroit: Become Human. Man of Medan nabídne hned několik druhů kooperace i rozhodnutí, ke kterým se dostanete až opětovným hraním.

The Dark Pictures: Man of Medan se ujmete pětice Američanů na dovolené, kterým jejich idylku v jižním Pacifiku naruší velká tropická bouře a uvězní je na potopené prokleté lodi. Jde o klasický model, kdy se příběh tak nějak odvíjí i bez vás, vy do něj ale můžete vstupovat, dělat obtížná rozhodnutí a interagovat s ostatními postavami. Všech pět jich může přežít, ale taky umřít, nebo něco mezi tím. Akční pasáže sestávají hlavně z quick time eventů, volby v nich si odemykáte předchozím zkoumáním prostředí a chytře pokládanými otázkami.

Už před časem jsem psala o přítomnosti postavy Kurátora, který bude dohlížet nad celou antologií a nechávat vám nejrůznější nápovědy k možnostem třeba ne úplně zřejmým na první pohled. Supermassive nedávno odhalili, že se vám po prvním dohrání zpřístupní Kurátorův mód, kde si stejné situace projdete za jiné postavy a tím je uvidíte z jiné perspektivy. Dostanete se v něm i ke zcela novým dialogovým a příběhovým volbám. Třeba tenhle výlet ještě může skončit dobře?

Man of Medan nabídne také dva multiplayerové módy. První z nich je online sdílený příběh, kdy s jedním kamarádem můžete procházet část příběhu společně, na některých místech ale máte možnost se rozdělit a jet si každý sám za sebe.

Vývojáři jako příklad uvádí situaci, kdy se jedna z postav jde potápět, ta druhá ale zůstane na jachtě – nevidíte, co zažil ten druhý, ale můžete si o tom popovídat ve chvíli, kdy se linka zase spojí. Ve chvílích rozhodnutí taky nevidíte možnosti prezentované tomu druhému, v některých případech mu ale můžete ústy své postavy poradit.

Druhou možností kooperace je pak lokální Movie Night Mode, která počítá s tím, že si ji odehrajete s větším počtem hráčů u jedné televize. Tvůrci odkazují na to, jak populární je streamování filmových her, případně to, že vás u hraní sleduje někdo v jednom obýváku, a rozhodli se zapojit i diváky. Man of Medan vás tedy bude pravidelně vyzývat, abyste ovladač předali dalšímu hráči.

Horory jsou podle tvůrců ideální sdílenou zkušeností, ale musíte se připravit na eventualitu, že vaše postava zemře. A budete mít spoustu možností (ne)zachránit život někomu jinému, kdo bude pak muset jen sedět a koukat, jak hrají ostatní. Čas na vyřizování účtů!

Ve vývojářských deníčcích Supermassive Games několikrát ukazují obří pavouky rozhodnutí, které symbolizují příběhové větvení a zdá se, že si Man of Medan v ničem nezadá ani s oním Detroitem. I kdybyste ho čirou náhodou hráli v singleplayeru, což je naprosto plnohodnotná možnost, stejně nebudete vědět, kterou z voleb si vybrat dřív.

První díl antologie The Dark Pictures vychází 30. srpna na PC, PlayStation 4 a Xbox One, další části představující různé hororové tropy by měly následovat v půlročních intervalech.

Tagy: horor druhá světová válka potápění adventura příběhová

Zdroje: tisková zpráva,YouTube

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.