zavřít

GRID 2 brzy nabobtná o komunitní patch a nový mód

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Není to tak dlouho, co se GRID 2 od Codemasters dostal na pulty obchodů, a už tu máme informace o rozšíření obsahu. Klasický datadisk nečekejte, ale chystají se na dvě poměrně zásadní věci. Tou první je komunitní patch a druhou je návrat oblíbeného Demolition Derby módu z jedničky. Nejdřív se ale podívejme na ten komunitní patch. Název neznamená, že si ho dělali hráči sami, ale že se při jeho tvorbě nechali vývojáři notně inspirovat připomínkami, stížnostmi a přáními hráčů. Nejednoho virtuálního závodníka z vás tak nový patch hodně potěší.

Komunitní patch by měl vyjít někdy v průběhu srpna, konkrétní datum zatím tvůrci bohužel neoznámili. Prozradili ale spoustu informací o tom, co se vlastně bude ve hře měnit, upravovat, nebo vylepšovat. Budou to například playlisty. Když se "zapíšete" na custom playlist, budete za to mít nově víc peněz a zkušeností. Nebudete už navíc penalizování, když se vyhnete online playlistu.

V novém hardcore playlistu vás budou čekat vypnuté flashbacky a plné mechanické poškození auta. Takže když při závodě něco zvořete, máte smůlu - nic o pár vteřin nevrátíte a poškození bude mít vliv i na řízení.

Pokud jste hardcore hráči už teď a dosáhli jsme maximální možné úrovně v online části, můžete se těšit na její navýšení. Nový level cap bude nastavený na 99, což by vám mělo zase nějakou tu chvíli vydržet. Stejně tak do hry přibude i zobrazování nejrychlejších zajetých kol na konci eventů. Očekávat můžete též rozšířené možnosti vizuálního zkrášlení auta.

Zvýší se maximální možný počet kol z pěti na deset, budete si moct vypnout mikrofon, u jména se vám bude zobrazovat vlaječka země, za čisté projetí závodu budete dostávat nově víc peněz a na konci závodu budete moct přeskočit klasický “level up box”. Tvůrci také zamakali na anti-cheatovacím systému. Ten sice nechtějí popisovat do detailu, ale tvrdí, že po patchi by mělo být v online žebříčcích výrazně méně těch, kteří se dostanou k vítězství nelegitimním způsobem.

Tvůrci si hrozně moc pochvalují feedback od komunity a právě proto nazývají nadcházející patch komunitním - je to všechno díky vám. A díky vám přibude ve hře i jedna velká novinka. Svůj návrat zažije oblíbený mód Demolition Derby, který byl v prvním GRIDu. “Je rozhodně fér říct, že spousta z oldchool hráčů GRIDu byla absencí Demo Derby v GRID 2 zklamaná. Jsme moc rádi, že vám dnes můžeme říct, že na tomto módu pro GRID 2 pracujeme a bude dostupný zcela zdarma pro všechny, na všech platformách,” napsal na oficiálním blogu komunitní manažer Ben Walke.

Codemasters by chtěli nový Demo Derby mód vydat co nejdřív, ale zatím sami neví, jak jim půjde práce od ruky, a kdy to vlastně bude. Každopádně nějak extra dlouho bychom na staronový mód čekat asi neměli. Vedle toho se chystají také nějaké nové tratě, ale opět se nic moc neví. Jen to, že vyjdou v následujících měsících ve formě dvou balíčků, které budou obsahovat dva z nejžádanějších okruhů. V balíčcích budou taky nové achievementy, trofeje a auta.

Jako bonus navrch pak ještě Walke připomněl, že si můžete zdarma stáhnout GRID 2 soundtrack. Chcete se do něj zaposlouchat? Račte klikat sem. Z Codemasters tak dnes vypadaly samé skvělé zprávy, které mají jen jednu pihu na kráse - nevíme přesné datum vydání. Snad to bude co nejdřív.

Tagy: simulace online Závodní multiplayer arkáda patch

Zdroje: Codies Blog

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.