zavřít

Grand Theft Auto IV PC není konverzí

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dělá na něm velký tým už od ledna a má být vytvořeno od základů znovu. + POTVRZENÍ ODKLADU & 8 OBRÁZKŮ

Reportéři vyslaní do Rockstaru, aby se mrknuli na PC verzi Grand Theft Auto IV, se většinou vrátí jen s tím minimem změn a novinek, o nichž dávno víte z GC dojmů. Redaktor IGN byl všímavější a lépe připraven, což v kombinaci s upovídanějším předvádějícím vyústilo v docela slušný nášup nových zjištění, jež doplňuje sada osmi čerstvých obrázků.

  • Na PC verzi GTA IV dělá padesátičlenný tým již od ledna, paralelně s tou pro X360/PS3, což je rozdíl oproti počítačovým GTA III / VC / SA, které se začaly vyrábět až po vydání konzolové verze. Tvůrce tvrdí, že PC verze je vytvořena od základů znovu (tzn. žádná konverze). Jediný důvod jejího půlročního odstupu údajně tkví v době potřebné pro vývoj rozšiřujících vlastností.

  • Skutečné HW zkušenosti IGN: s detaily nastavenými na maximum a v ultravysokém rozlišení 2560x1600 prý vše (i při explozích) běželo plynule na procesoru Core 2 Extreme X9650, grafickou kartou GeForce GTX 280 a 3 GB paměti (ano, taková vskutku lidová sestava :)
  • Lze mít souběžně aktivní ovládání jak přes myš+klávesnici (hodí se pro přesné míření, které je celkově v PC verzi snadnější při trefování se do hlav řidičů nebo prostřelování pneumatik), tak i na X360 gamepadu (vhodné např. pro pasáže se řízením vozu), aniž by se něco muselo přenastavovat.

  • Do Options přibylo šoupátko pro hustotu provozu na silnicích, který když dáte na maximální hodnotu, často uvíznete v zácpě třiceti nebo více aut.

  • Jediným limitem pro počet vámi pořízených nahrávek z hraní je volné místo na harddisku. Při jejich následném střihání přímo ve hře lze použít širokou škálu úhlů kamery i pohyblivou kameru, načež finální video půjde vyexportovat v 640x480, 720p nebo 1080p.

  • Přídavný X360-exkluzivní obsah v PC verzi nebude, ani později.
Menší odklad data vydání GTA IV PC (předevčírem posunutého předními americkými obchody z původního 21. listopadu na 2. prosince 2008) byl nyní oficiálně potvrzen Rockstarem - více v předešlém zpravodajství.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Srovnání obrázků z PC a X360 Grand Theft Auto IV  [12.10.2008 14:14 - levis]
První trailer z PC verze Grand Theft Auto IV  [7.10.2008 23:23 - levis]
Doporučená sestava pro Grand Theft Auto IV  [13.9.2008 11:11 - levis]
zdroj: IGN

jd

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.