zavřít

Gigantické bestie v Golden Axe Beast Rider

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Zažijete trhání končetin i jízdu na tyranosauru rexovi, inspirovanou navigováním červů z Duny.

Když se Sega před bezmála dvěma lety rozhodovala, na čem postaví remake legendární arkádové mlátičky Golden Axe: Beast Rider, vybrala si nakonec sexy hrdinku Tyris Flare. Jak napovídá název hry, hlavním tahákem bude jízda na jedné z pětici divokých nestvůr, které mimochodem na nové sadě obrázků začínají vypadat pořádně k světu. Třeba dobře rostlý drak Miragar popadne nepřátele do pazourů a na místě je buďto rozmačká, nebo jim utrhá všechny končetiny a posléze hodí zpět na bojiště. Vedle toho bude bestie disponovat speciálním útokem, během něhož kolem sebe v divokém tanci roztočí plamínky ohňů.

Na hřbetě plaze Abraxe zažijete zřejmě nejsvižnější jízdu a snadno tak utečete převaze pronásledovatelů. Nic podobného však nebudete muset absolvovat, pokud se vám podaří zkrotit největší bestii ve hře, totiž gigantického Tyranosaura Rexe. Abyste se mu dostali na kobylku, budete s hrdinkou muset nejprve vyskákat až vysoko na jeho hřbet a tam mu za krk pořádně hluboko bodnout mečem, pomocí něhož budete bestii moci navigovat (zdá se mi, to nebo se podobně jezdilo i na písečném červovi v Duně?). Bude to mít jediný háček, a to sice že dinosaur poměrně rychle ztratí krev, takže ho neustále budete muset krmit houfy protivníků. Jakmile nebude mít potvora chvíli co do úst, začne se otřásat a nakonec vás sama shodí.


Až se dost nabažíte jízdy, jako první si nejspíš budete chtít zkusit kouzlení. Ačkoliv to má představovat jeden z pilířů hry, prozatím autoři prozradili jen tolik, že Tyris se bude umět zneviditelnit (s líbivým efektem ve stylu Predátora). V rámci soubojů pak dojde na tvoření komb i několik úhybných manévrů, které se vám buďto podaří plně a plynně z nich přejdete do protiútoků, nebo se hnete jen kousek a protivník vás jen škrábne. Dle dojmů zahraničních redaktorů se celý systém nápadně podobá tomu z nedávného Viking: Battle for Asgard.

Golden Axe: Beast Rider vyjde v září pro PS3 a X360 - více v dosavadním zpravodajství.
zdroj: IGN

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.