Gears of War 2 oznámeno
zdroj: tisková zpráva

Gears of War 2 oznámeno

20. 2. 2008 20:44 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Marcus Fenix a jeho tým se ještě letos vrátí v pokračování bestselleru pro X360. + TEASER & VIDEO Z UNREAL ENGINE 3.5

Už od půlky prosince, kdy na ně internetový obchod Amazon začal přijímat předobjednávky, není žádné tajemství, že Microsoft chystá pokračování futuristické third-person akce Gears of War 2. Gamespot si ještě před začátkem GDC konference Microsoftu všiml, že v první řadě sedí vicepresident Epic Games Mark Rein, a redaktoři sajty 1UP o několik minut později zaslechli rozhovor několika lidí z MS o tom, že součástí prezentace bude i minutová ukázka ze hry.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

"Překvapení" zkazila italská pobočka Microsoftu, která dvě hodiny před oficiálním oznámením omylem předčasně vypustila tiskovou zprávu: z té vyšlo mj. najevo, že v Gears of War 2 se opět zhostíte role Marcuse Fenixe a jeho Delta skupiny z jedničky (té se dosud prodaly 4,5 miliony kusů), že dvojka zůstane X360-exkluzivní a že vyjde již letos v listopadu.

Přesto Microsoft některým lidem pořádně zamotal hlavu, když v úvodu konference nechal předvést jen upravenou verzi Unreal Engine 3.5. Michael Capps z Epicu demonstroval nové vizuální efekty: vylepšenou vodní hladinou, stínování ambient occlusion, postupný rozklad pevných těles i plynulé renderování stovky nabíhajících Locustů na obrazovce. Poté však slezl z pódia a konference pokračovala jinými hrami dalších třicet minut, až se účastníci strachovali, že z oznámení na poslední chvíli sešlo. Microsoft si ale vše schoval na samotný závěr, i když šlo jen o červeno-černý teaser s bojem proti Locustům:

zdroj: Archiv


Gears of War 2 teaser trailer - stažitelná verze (60 MD, HD)

Celou akci pak skončil sám CliffyB, když se s motorovou pilou prořezal skrz jednu z kulis a zopakoval to, co už všichni víme od sedmi večer a co se dalo odhadovat dříve. Tak tedy v listopadu.
    „Gears of War 2 bude rozhodně ještě větší, lepší a hratelnější titul než první díl. Nemůžeme se dočkat letošního podzimu, který určitě potěší všechny příznivce kvalitních her. Ve srovnání s novým dílem je původní titul jenom malý předkrm,“ komentuje ohlášenou novinku šéf vývojářů Cliff Bleszinski z Epicu.
Pokud se nemůžete dočkat dalších podrobností, připomínáme zhruba měsíc staré drby: údajný náčrt multiplayerové mapy Silent Night, odehrávající se uvnitř pevnosti Locustů. Stejný zdroj tehdy uváděl, že Gears of War 2 bude 2x rozlehlejší než jednička, přinese 4 nové zbraně, další způsoby boje na blízko i ovladatelné letouny. Na oficiální potvrzení těchto spekulací si však budeme ještě muset počkat do preview v nějakém zahraničním časopisu.

Update 21:27 - článek doplněn o download HD verze teaser traileru, do galerie přidána pětice wallpaperů a dva obaly z oficiálního webu& Xzone hru okamžitě zařadilo do předprodeje.

zdroj: Archiv


Gears of War 1 předělané do Unreal Engine 3.5 - nahrávka předváděčky z GDC

Update 23:20 - nekvalitní obrázky nahrazeny plnohodnotným videem z prezentace Unreal Engine 3.5, ukazujícím výše popisovaná vylepšení v grafice na scénách z prvního dílu Gears of War obohaceného o nové efekty, abyste si snáze představili, jak asi bude vypadat dvojka (a jak by vypadala jednička, kdyby vyšla dnes).
zdroj: PR, Gamersyde a uvedené zdroje

levis

Nejnovější články