zavřít

Fallout 3 píše novou budoucnost

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vývojáři z Bethesdy odtajnili určité fragmenty z příběhu pokračování. + ARTWORKY

Vývojáři z Bethesdy odtajnili další fragmenty z příběhu pokračování. Dějiny alternativní budoucnosti východního pobřeží USA se začaly roztáčet zhruba 20-30 let před rokem 2277 (=doba začátku odehrávání Falloutu 3). Tou dobou migruje přes celou Severní Ameriku dobře vycvičená skupinka Bratrstva oceli - elitářské, techno-religiózní organizace pod vedením Owyna Lyonse. Tenhle prohnaný paličák přitom podléhá velení z Lost Hills (bunkru BO ve Falloutu 1) a tedy i primárnímu a sekundárnímu cíli řádu (pátrání po přeživších technologiích v oblasti bývalého hlavního města a zmapování + vyhlazení kdysi dávno uprchnuvších supermutantů).
Hon na poklady ztracené kultury probíhá hladce, zvláště pak v suterénu Pentagonu. Owyn Lyons neponechává nic náhodě a přikazuje na daném místě vystavět tzv. Citadelu, která supluje pozici centrálního bunkru. Co se týče mutantů, není ani zapotřebí hledat - mutanti si nachází Bratrstvo sami. Jsou to ale opravdu ti samí parchanti z Falloutu 1&2? Konflikt je zlý a táhne se až do dob aktivit hlavního hrdiny (viz preview).


Spatříce hromady ubožáků v DC, Owyn Lyons se nesmyslně rozhoduje postavit na hlavu všechny přísné doktríny řádu a pomáhat těžce zkoušeným lidským troskám. Tím přichází nejen o důvěru a podporu své domoviny, ale i o část nejpřísnějších členů řádu, kteří se utrhli a založili opodál vlastní tábor pravého Bratrstva. Lze se zatím jen dohadovat, jakým způsobem a v čí prospěch zasáhne do pořádku světa hlavní hrdina-neználek z Vaultu.

Cvičně připomínáme, že Fallout 3 vyjde v říjnu 2008 ve verzi pro PC, PS3 a X360. Pro mírné zkrácení (nekonečného) čekání se alespoň mrkněte na 5 nových artworků. Technicky jsou velmi pěkné, až na jednu drobnost - dobře placený artworkář "od fochu" by mohl vědět, že "US fifties" šmrnc nerovná se cyberpunku (jistě, z určitého hlediska je to hnidopišský detail, ale kolik her má něco tak prima jako je vlastní bible?).
zdroj: homepage

jester

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.