zavřít

Dvě stovky aut v Enthusia Professional Racing

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Konami začátkem května hodlají přijít na americký trh se závodním projektem Enthusia Professional Racing, cíleným exkluzivně pro konzoli PS2.

Vývojářské Studio 3 přitom mluví o záměru vytvořit nejlepší automobilový simulátor na herním trhu, takže se pojďme společně podívat na nabídku.
Především to budou dvě stovky vozů z dílen 50 automobilek a u tohoto kulatého čísla ještě chvíli zůstaneme, anžto se mluví také o 50 tratích (většinou fiktivních). Důkladné testování v terénu pak vývojáři přetavili do propracovaného fyzikálního modelu, který má plně vycházet z parametrů a dispozic dané značky, s čímž má dále souviset realisticky navržené a plně analogové ovládání (tudíž bude na pořadu dne funkce nelineárního zrychlování apod.). Specifické ukazatele na obrazovce pak zase v real-time (tedy během samotného závodu) mají zohledňovat takové aspekty jako je přítlak, přilnavost gum, atd. - od čehož se posléze bude moci odvinout př. načasování správného driftu při průjezdu ostrou zákrutou.


V kontextu výtečného vizuálního zpracování bude pamatováno na rozšíření herního obrazu pro lepší povědomí u vjezdu do zatáček, zajímavě se jeví i tvůrci avizovaná funkce otřesů obrazovky v případě, že jedete po hodně nerovném terénu. Přese všechno vyřčené si však Konami jsou velice dobře vědomi skutečnosti, že všeho moc škodí a tak skrze některé zlehčující prvky plánují oživit hratelnost a zpřístupnit tento titul i případným nováčkům.

Jedním z nich je motiv Driving Revolution. Na trati se mají nacházet speciální kruhové ikony, jež bude nutné přesně projíždět. Kruhy přitom zohledňují ideální stopu vašeho vozu a garantují pokud možno zachování, či naopak ještě další navýšení rychlosti. Tuto samozřejmě bude možné sdílet i v multiplayeru, prozatím padlo info o hře pro dva hráče.

zdroj: PR, WP

martin

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.