zavřít

Dvě časové roviny onlinovky The Day.

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Změňte své genetické predispozice, vzhled krajiny i historii lidstva - to vše na enginu Crysis. + SCREENY

Korejské onlinovky sice mohou být kvalitní, ale prorazit na západní trh většinou nemají šanci. To hodlá změnit vývojářské studio Reloaded, které má pro své chystané MMORPG The Day dvě zásadní přednosti: použití enginu z Crysis a cestování v čase. Ve hře se budete primárně vyskytovat v novém světě roku 2150, kdy se vinou nepovedeného vědeckého experimentu otevře černá díra do minulosti a dvě odbojářské frakce díky tomu získají naději znovu se postavit zkorumpované vladní světovládě UWG.

Po stránce příběhové tedy dokonalá orwellovština. Ještě zajímavější však bude možnost cestovat v čase do různých bodů historie mezi lety 1400-1700 našeho letopočtu. Jedině tak totiž obě rebelské strany dostanou šanci změnit minulost a trochu si přilepšit v boji proti trvající krutovládě. Samozřejmě, ne každičký sebraný předmět z roku 1700 bude mít vliv na dění o čtyři sta padesát let později, nicméně postupným plněním zprvu nepodstatných úkolů se dopracujete až k těm zásadním, jimiž skutečně ovlivníte vzhled či situaci futuristického světa.

Zpočátku se budete do minulosti vydávat proto, abyste si zde opatřili v budoucnosti zakázané nástroje nebo změnili osud vlastního předka, čímž zpětně ovlivníte vlastní genetické predispozice a např. získáte přístup k novým skillům. Ve větších skupinových akcích pak dostanete šanci přímo změnit terén či významné historické události.


Ve hře pochopitelně nebude chybět nic, co dělá onlinovku onlinovkou: miliony questů, podnikání raidů, craftování či soubojový systém mimochodem inspirovaný Tabula Rasa. Samotné lokace budou rozděleny na tři kontinenty (Severní Amerika, Evropa, Asie) a chybět mezi nimi nebudou významné památky jako pařížský Vítězný oblouk. Třešničkou navrch pak budiž přítomnost Atlantidy, Lemurie, pradávných astronautů, létajících talířů a dalších fantazií, které vývojáři vysvětlí jednoduše: to všechno jsou přece jen pokusy rebelů z budoucnosti, jak si přemístit technologii zpět do našeho světa nebo tu něco změnit.

The Day vyjde pro PC v roce 2010, což jednak dá autorům dostatek času na rozpracování hry a zároveň je považováno za minimální dobu, kdy se současné hardwarové konfigurace zvednou na takovou úroveň, aby byly schopné plynule rozjet použitý engine z Crysis - více v předešlém zpravodajství.
zdroj: Gamespy

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.