zavřít

DiRT 3 se vám dostane pod kůži

Windows

- Preview autor: levis Komentáře: 0

Místy akční momentky jako ze série Tony Hawk a po mnoha letech zase důraz v první řadě na rallye. To slibují nadcházející závody DiRT 3 od Codemasters a na vlastní pěst si to ověřili také ti, k nimž se dostala poslední verze novinářského buildu. Co o něm řící? Že zkrátka stačí pár minut za volantem Audi Quattra na bahnité finské trati a hned víte, že tohle rallye se hraje skoro samo.

Oproti předchozímu dílu tu lze v některých ohledech registrovat větší příklon k realismu. Auta třeba působí, jako by byla těžší, takže se s nimi hůře operuje a některé vyloženě arkádové momenty z DiRT 2 nepůjde jen tak snadno zopakovat - v tomto ohledu budou tedy všichni fanoušci Colina McRae spokojení. Jeho jméno tu nepadá náhodou, vždyť nový DiRT je z velké části také historickou záležitostí. Co se jednotlivých vozů týče, ať už sedíte v Paddy Hopkirkově historickém Mini Cooperu z 60. let, o zhruba dvě dekády mladší Lancii Deltě HF Integrale 8V nebo Metru 6R4, každý má něco do sebe a rozhodně si nebudete připadat, jako že řídíte stále tentýž model. A co dál?

V seznamu tratí tentokrát přibude Finsko, Norsko nebo Keňa, což lze číst také jako odklon od "americky" laděného druhého dílu. A když vám třeba právě ve Finsku pod koly málem skončí několik náhodných pozorovatelů, je už iluze "historického" rallye někdy z 80. let skutečně dokonalá. Úplně jiný dojem si naopak odnesete ze závodů Gymkhana, které vás vezmou např. na parkoviště, opuštěné letiště nebo do přístavních doků, kde budete muset na komplikovaných a místy skoro autokrosových tratí manévrovat mezi překážkami a provádět nejrůznější akrobatické kousky.

Třeba na známém stadionu Battersea DC Power Compound vás čeká jízda mezi betonovými sloupy, vykopanými dírami a ocelovým haraburdím. Mezi tím vším budete muset provést šest složitých pohybů, driftovat, otáčet se ve vzduchu, přesně zdolat skokánky atd. Nováčky v žánru samozřejmě na něco připraví nově vbudovaný asistenční mód, ale i s ním se vám Gymkhana dostane pod kůži - a brzy se do hry budete pouštět se stejným zápalem, který kdysi poháněl první tituly ze série Tony Hawk.

DiRT 3 vyjde v létě 2011 pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3.

Tagy: Závodní playstation

Zdroje: IGN

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.