zavřít

Další zajímavosti o české stealth akci Cold War

Windows

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Na serveru GamerSaga vyzpovídali jednoho z designérů chystané české stealth akce Cold War, Rudolfa Matouška, a my vám nyní nabízíme výtah toho nejzajímavějšího.

Základní informace o příběhu plném konspirace a politických intrik i o hlavním hrdinovi, který se do celé záležitosti nechtěně zaplete, jsme už popisovali dříve. Co ale možná nevíte, je fakt, že hra by vás měla protáhnout pouze skutečně existujícími lokacemi, neočekávejte tedy žádné fiktivní tajné základny nebo vesmírné stanice. Čtyři hlavní prostředí hry jsou: Leninovo mausoleum, Kreml, Ljublanka a Černobyl, do jehož výbuchu se mimochodem prý také nějakým způsobem zapletete.


nové obrázkykompletní galerie

Co se týče hratelnosti, mělo by být možno celou Cold War projít prakticky téměř bez jediné mrtvoly, kdo se ovšem bude chtít raději hrou prostřílet, dostane rovněž i tuto možnost. Tvůrci však zdůrazňují, že to bude daleko náročnější, koneckonců vaší postavou není žádný superhrdina, ale jen novinář, byť s předchozími zkušenostmi z CIA. Hra by dále měla nabízet svobodu postupu, jinými slovy k vyřešení určitých problémů bude často vést hned několik cest. Rudolf Matoušek tuto skutečnost přiblížil na části, kdy musíte projít dveřmi, které jsou ale chráněny lasery. Jednou z možností bude vylákat na chodbu strážného, který tím pádem lasery sám vypne, jiným postupem se stane jejich chvilkové vypnutí pomocí rentgenové kamery (viz níže). Budete ale moci i zkusit ve vhodné chvíli dveřmi proběhnout a v případě, že spustíte alarm, eliminovat hlídače se zbraní v ruce. Aby toho nebylo málo, má prý do další části vést ještě i jiná cesta přes ventilační systém.

Pokud jde o různé zbraně a užitečné věcičky ("gadgets"), budete mít k dispozici třeba mince a cigarety na odlákání strážných, miny, časovanou bombu, injekci s drogou, způsobující ztrátu paměti a především pak hodně diskutovanou vychytávku - rentgenovou kameru. S tou budete moci pohlížet skrz zdi, útočit na nepřátele (prakticky jim přehřívat mozky) nebo ničit různá zařízení. Vydání Cold War je zatím naplánováno na konec listopadu, na GameSpotu však spekulují, že by hra mohla být přece jen o něco pozdržena a do světa se tak dostala až začátkem roku 2005. Update 6.9. - v galerii čeká na prozkoumání sedm čerstvých screenshotů.
zdroj: GamerSaga, GameSpot a další

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.