Další střípky z krále zlodějů - Thief 3
zdroj: tisková zpráva

Další střípky z krále zlodějů - Thief 3

7. 6. 2003 15:15 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Hra Thief 3 určitě patří k nejočekávanějších titulům svého žánru, minimálně příznivci původních dílů si ji rozhodně nenechají ujít.

Thief: Deadly Shadows zdroj: tisková zpráva ION Storm nám slibuje skvělou grafiku a spoustu nových možností, vše opět obalené zajímavým příběhem a typickými prvky tohoto otce všech stealth-akcí. Hlavní designer a vedoucí projektu Randy Smith vysvětluje, že Thief 3 skutečně nebude typem hry, kdy na někoho zaútočíte a zlikvidujete jej v přímém souboji. Zlodějíček Garrett není žádný rváč a v bojích tváří tvář jen těžko zvítězí nad cvičenou ostrahou. Pokud se tedy potřebujete přes někoho dostat, bude určitě lepší v duchu prvních dílů počkat a nenápadně se proplížit kolem, případně protivníka zákeřně oddělat zezadu. Pro tyto účely přibude do Thiefa 3 speciální dýka. Jinak ale o zbraních a vybavení příliš nevíme, chlapíci z Ion Stormu se tyto informace snaží držet pod pokličkou a jediné, co nám - za to ale vydatně - opakují, je fakt, že do hry přibude řada novinek.

Jak Smith dodává, vaše herní síla bude tkvít v nenápadnosti, plížení a tiché, precizní práci. Abyste poznali, jak (ne)viditelný jste pro ostatní, naleznete na obrazovce ukazatel "light meter", který vám vždy poskytne spolehlivou odpověď. Ačkoliv příběh bude daný předem, k splnění jednotlivých úkolů často povede více správných cest. Proto také údajně bude možno celou hru zdolat bez jediné mrtvoly. Randy Smith říká, že to nebude jednoduché, ale pokud se budete hodně snažit, půjde to. Novinkou bude možnost sledovat svoji postavu přímo při otvírání zámků, uvidíte její ruce, jak pilně pracují i stín, který vrhá její vlastní tělo atd. Ve hře budete také moci lézt přes zdi.

Jednou z mála nevýhod Thiefa 2 byla trochu nedotažená grafika, u chystaného dílu by ale něco takového rozhodně nemělo přicházet v úvahu. Hra poběží na upraveném Unreal engine, jak se to v praxi projeví, jste mohli posoudit z vydaných screenshotů. Slíben je zcela nový dynamický systém světla a stínu, pro animace smrti bude využito technologie rag doll. Postavy mají mít synchronizovanou řeč s pohyby úst a přítomen bude i jakýsi mimický systém, díky kterému se budou moci hlídači tvářit například znuděně, ostražitě atd. Pokud si chcete zesumírovat vše, co zatím o Thief 3 padlo, nejjednodušší bude přečíst si naše dubnové preview. Hru očekáváme zhruba za rok, přesné datum vydání ale nebylo oznámeno.

zdroj: C&VG, GameSpy

kate

Nejnovější články