zavřít

Česká adventura Legends of Daemonica

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nástupce temné Daemonicy zůstane ve středověku a přesune se směrem na ostrov. Co vás tam potká?

Tři roky uplynuly od vydání temné středověké adventury Daemonica (61%, recenze) a její čeští vývojáři z RA Images dnes oficiálně představili pokračování, které ponese název Legends of Daemonica: Farepoynt's Purgatory.

Opět se v něm zhostíte role Nicholase Farepoynta, který spolu s dvanácti dalšími postavami přirazí ke břehům neznámého ostrova. Právě zde bude skupina (asi rituálně rituálně) "očištěna", rozuměj zbavena svých zvláštních schopností. Ve Farepoyntově případě to byla dovednost rozmlouvat s mrtvými, kolem níž se ostatně točil i celý děj jedničky. Vaším de facto jediným a definitivním úkolem se tak stane z ostrova co nejrychleji prchnout.

Sami autoři hru označují za psychologický thriller. Možná i díky tomu bude záležet jen na vás, jaký vztah zaujmete k ostatním postavám. Těch má být celkem čtrnáct, tzn. vedle Farepoynta a dvanácti dalších přeživších se zřejmě objeví jen jedna další - snad něco na způsob tajemného ostrovního mystika? Dle svých činů se stanete buď nepřítelem, přítelem nebo vůdcem skupiny. A dokážete-li toho náležitě využít, třeba přijdou vhod i schopnosti dalších postav.


To, že hlavní hrdina bude zbaven svých předností, ještě neznamená, že je během hry zase nezíská zpět. Těšit se proto můžete na schopnost měnit minulost nebo vstupovat do snů ostatních postav. K tomu si domyslete spoustu herních puzzlů, zásadní vliv svých činů na okolní dění (některá vaše rozhodnutí ostatní přivedou i na smrt) a samozřejmě grafické zpracování na úrovni včetně shaderů, proměnlivého počasí, pokročilou práci s kamerou, atmosférický soundtrack a další.

Legends of Daemonica: Farepoynt's Purgatory vyjde příští rok pro PC - více se dozvíte na oficiálním webu.
zdroj: PR

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.