zavřít

Brutální akce MadWorld ve stylu Sin City

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Černobílé postavičky se řežou pro potěšení diváků a po obrazovce stříká krev.

Druhou z nedávno představených projektů Platinum Games pro Segu je brutální Wii akce MadWorld, u které na první pohled zaujme výtvarná stylizace přesně v duchu komiksového trháku Sin City. Čistě černobílé zpracování naruší jen barva krve a hra vás sama bude stavět do takových situací, kde budete muset onou sytou rudou doslova postříkat celou obrazovku.


Hlavní hrdina Jack, urostlý ranař, se totiž stane účastníkem zábavní TV show, v níž přežije jen miláček diváků: a kdo se chce zalíbit, musí umět stylově zabíjet. Ačkoliv díky komiksovému zpracování vypadají jednotlivé úryvky relativně nevinně (chvílemi až s nádechem komična), brutalitou se vyrovnají kdejakému Manhuntu. Jednou Jack někoho rozlomí ve dví, podruhé napíchne proti ostrým bodákům ve zdi a jindy soka rozláme o pouliční značku nebo rozseká motorovou pilou přidělanou na ruce. V jednom případě dokonce nebohému protivníkovi vytrhne srdce z těla a před očima jej rozmačká na kusy. Zkrátka, s násilím se tu šetřit opravdu nebude - jestlipak se zase dočkáme i výchovných komentářů CNN?

Interakce s prostředím bude podstatnou složkou hry, nicméně abyste se nezačili nudit, postupně si vyzkoušíte několik o nic méně krvavějších miniher v čele s "lidskými šipkami", kdy Jack svůj cíl nabere baseballovou pálkou a pokusí se jej mrsknout do obrovskému terče na šipky. Vývojáři přesto ujišťují, že hlavní hrdina vůbec není krvelačnou zrůdou, ale všechno dělá tak trochu z donucení - a tak vedle všeho zabíjení hře nebude chybět i nějaký ten příběh.


MadWorld trailer ve vysoké kvalitě

V pozdějších fázích zřejmě dojde i na další zbraně (byť nejspíš ne střelné, protože to by kazilo dojem ze hry). Co se týče samotné konzole, autoři využijí akorát akcelerometru na ovladači Wii Remote. Zvažovali prý infračervený ukazatel, ale pak se rozhodli, že hráče nechtěji nutit přesně mířit.

MadWorld vyjde pro Wii začátkem příštího roku.
zdroj: IGN, Eurogamer, Videogamer, Pro-G, 1UP a další

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.