zavřít

Battle Mages - kouzelníci z Ruska

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

První, ale přesto nadějný, projekt ruského studia Targem se jmenuje Battle Mages a půjde o real-time strategii kombinovanou s RPG.

Celkově by se měla zařadit do kategorie fantasy a sami tvůrci přiznávají, že je hodně ovlivnily tituly jako Master of Magic, Warhammer, Warcraft nebo Heroes of Might and Magic. Podstatou příběhu by mělo být putování vašeho hrdiny skrz magický svět. Některé lokace budou ohromné, jinde se vaším působištěm stanou jen malé mapy.

Ve hře se setkáme s pěti hratelnými rasami - lidmi, Gobliny, Elfy, Orky a Nemrtvími. Jejich jednotky budou samozřejmě odlišné v dovednostech i slabinách a stejně jako hrdina se budou postupem času vyvíjet. Po získání určitých zkušeností se z nich stanou veteráni, popřípadě elitní jednotky. Autoři slibují, že všechny jednotky budou inteligentní, a tudíž je nebudete muset úkolovat do nejmenších detailů. Stejně automaticky poběží i ekonomický systém. Co se týče hlavního hrdiny, ten si může vybrat v zásadě dva směry, kterými se vydá. Buď půjde cestou bojů nebo cestou magie, celkově na něj však čeká přes padesát různých zbraní a artefaktů. Multiplayer bude podporovat počet hráčů do výše čtyř a stejný počet lidí si může zahrát i v kooperativním modu.

Podobně jako většina začínajících týmů, i Targem se museli spolehnout na vývoj vlastního engine. Jeho možnosti se mají promítnout především do zobrazování rozlehlých prostor, barevnosti a vizuálních efektů, přičemž vše má dobře vypadat i na průměrných strojích. S přemrštěnými hardwarovými nároky bychom se tedy setkat neměli. Na hře vývojáři pracují již něco málo přes rok a zhruba stejné úsilí ji ještě věnují - vyjde totiž až na podzim příštího roku. Jejím publisherem se stala jedna ze dvou největších společností tohoto druhu v Rusku, Buka Entertainment.

zdroj: TTG

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.