Alternativní Yuna ve Final Fantasy X-2
zdroj: tisková zpráva

Alternativní Yuna ve Final Fantasy X-2

11. 1. 2003 18:18 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Po velkém úspěchu Final Fantasy X na PlayStation 2 se vývojáři ze Square rozhodli vytvořit ještě její "pokračování" (či spíše alternativu), které ponese jméno Final Fantasy X-2.

Tímto netypickým názvem je vyjádřena nejen příslušnost k příběhu, ale i k offline fantasy RPG, protože dalčí FF v řadě, tedy Final Fantasy XI (PS2, PC) bude poprvé v historii patřit k žánru MMORPG. Onlinový komponent by se ale měl objevit už i ve FF X-2.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Co se týče příběhu, ten se odehrává dva roky po zničení hříchu (Defeat of Sin) a jeho hlavním hrdinou, či spíše hrdinkou má být půvabná Yuna, která se však tentokrát představí v trochu drsnějším stylu á la Lara Croft. Příběh bude zasazen opět do prostředí Spiry, jen s tím rozdílem, že nyní její obyvatelé používají modernější technologie. Mezi další vylepšení bude patřit třeba nový způsob boje nebo nové třídy povolání a pokud máte o hru zájem, podívejte se na trailer nebo screenshoty. Final Fantasy X2 je ohlášena pro platformu PS2 a podle posledních zpráv by měla být ve vývoji už i regulérní Final Fantasy XII. Jak to tak vypadá, opět zase jen pro konzoli od Sony.

Historie celé série sahá až do roku 1987, kdy byl vydán první díl. V roce 1988 vyšla Final Fantasy II a dodnes se všech FF prodalo přes 40 milionů kusů po celém světě. Nyní vyjdou oba úvodní díly ve vylepšené podobě pro PS One pod názvem Final Fantasy Origins.

kate

Nejnovější články