zavřít

Adventurní speciál: jak se hraje Beyond: Two Souls

PlayStation 3

- Preview autor: Petr Ticháček Komentáře: 0

Před týdnem jsme v první části adventurního speciálu nahlédli pod pokličku vývoje dobrodružné, filmové hry Beyond: Two Souls. Prezident Quantic Dream David Cage nám ve speciálu objasnil principy technologie performance capture a nastínil detaily ohledně spolupráce s herečkou Ellen Page, která si v Beyond střihla hlavní roli dívky Jodie Holmes.

Adventury (pokud tedy lze Beyond ještě vůbec považovat za adventuru) si ovšem zakládají na něčem úplně jiném, a právě tomu „jinému“ se věnuje druhá část video speciálu. Největší porci stopáže si pro sebe zabrala ukázka ze hry, kterou obecenstvu předvedl „naživo“ někdo z Quantic Dream a přesvědčil nás, že Beyond není jen o QTE, přestože to tak někdy může působit. Všechny herní prvky jsou totiž nabaleny na volný pohyb po herním prostředí, který je plně ovládán analogovými páčkami PS3 ovladače.

...

Platí to však pouze pro sekce hrané za entitu jménem Aiden, která je neviditelná, nehmotná, a jediné, co ji limituje v pohybu volným prostorem, je omezená délka imaginární „pupeční šňůry“ – pojítka s Jodie Holmes. Hratelnou ukázku, v níž bychom ovládali přímo polygonové ztělesnění Ellen Page, si David Cage a jeho tým prozatím nechali pro sebe.

I tak je ale nač koukat a především je nač se těšit, protože ať už Beyond dopadne jakkoliv, jeho hraní bude přinejmenším nevšední zážitek – to je jisté už teď.

A závěrem tradiční poodhalení toho, co nás čeká příště. Z realistického 3D světa se v příštím adventurním speciálu přeneseme do pohádkově kresleného 2D fantasy, ve kterém strávíme noc s ušatým králíkem.

V rámci našeho adventurního speciálu sledujte dále:

Videopreview Odkaz Sherlocka Holmese
Videopreview hororovky Lucius
Adventurní speciál: Charles Cecil o Broken Sword 5 (v CZ i ENG verzi)
GC 2012: upoutávka na adventurní videospeciál
Adventurní speciál: videopreview Chaos on Deponia
Adventurní speciál: videopreview Jack Keane 2
Adventurní speciál: making of Secret Files 3
Adventurní speciál: představení first person hororu Asylum
Adventurní speciál: herecký koncert Ellen Page v Beyond: Two Souls

Tagy: adventura gc 2012 adventurní speciál

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.