zavřít

Valve devalvovalo cenu Artifactu bundlem, který záhy zrušilo

Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Na novou hru od Valve jsme čekali opravdu dlouho, a i když se našlo dost skeptiků, takové události následující po jejím vydání nečekal snad nikdo. Povedenou karetní hru sráží do kolen příšerně zvolený byznys model, který z vás vysává peníze a prakticky vám nenabízí možnost získat je zpět. Své k tomu vyřkl Aleš v recenzi, další nářky jsme vyjádřili kolektivně ve včerejším Redakčním pokecu a už jsme si ukázali i to, jak se hra vlastně hraje. Bohužel přešlapy Valve neberou konce. Artifact byl na chvíli levnější a ceny karet rapidně padaly.

Co se to dnes stalo? Objevil se bundle s hrami od Valve (díky uživateli yangtsesu z Redditu), který stál desítky eur. Na první pohled nic závažného, ale pokud jste vlastnili všechny hry z bundlu Valve Complete Pack kromě Artifactu, zjistili byste (už takovou možnost nemáte, viz dále), že je Artifact o celých 55 % levnější, tedy za cenu nižší než 10 eur.

A toho nemalá řada hráčů využila. Artifact koupili za zhruba polovic, tedy získali 10 boosterů mnohem levnější cestou, rozbalili kartičky, všechny rychle prodali za lákavou cenu, Artifact si ze Steamu smazali (jde to oficiální cestou, viz odkaz) a celý proces opakovali. Tímto způsobem si byli schopní vydělat pár desítek dolarů, ale riskovali tak ban celého svého účtu, protože tím porušovali pravidla Steamu.

Ale bany by nic nevyřešily, jak dokazuje stránka How much does Artifact cost, kde zjistíte, na kolik vás vyjde nákup všech hrdinů a tří kusů každé karty. Ještě před dnešní sedmou hodinou ranní se Artifact pyšnil 215 dolary za celou sbírku, tedy zhruba 4 910 korunami. Kolem oběda se objevilo nové dno 164 dolarů (3 746 korun), tedy pokles o víc jak tisícikorunu.

Náhlý prodej mnoha karet zapříčinil pád jejich cen, což vykouzlilo naštvané výrazy na obličejích těch, kteří do hry investovali nemalé peníze. Ceny už zase stoupají, ale jelikož zničehonic přibylo velké množství karet (a ubyli hráči), ceny už se asi nevrátí do svých minulých výšin (klesaly už předtím, viz náš pokec).

Pokud vás zlákala vidina rychlého výdělku, tak už máte smůlu. Valve na situaci zareagovalo nejlepší možnou cestou – stažením bundlu z nabídky. Ale jak už zaznělo výše, škoda byla napáchána. Mohla být samozřejmě ještě větší, ale i tak jde reputace Valve do míst, kde ji nikdo nikdy nechtěl vidět.

Hráči rapidně ubývají, streameři ztrácí zájem, Valve pokračuje v podivných rozhodnutích (jedním z největších nesmyslů je příslib NEbalancování karet). Přechod na free-to-play model nebo jiná forma úpravy současného byznys modelu nemůže být daleko. Jinak Artifact co nevidět pohřbíme.

Tagy: online fantasy multiplayer karetní Dota 2

Zdroje: Reddit

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.