zavřít

Valve vydala Artifact, solidní karetní hru s diskutabilním obchodním modelem

Android Windows MAC Linux iOS

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Valve vydali novou hru. To se zase tak často nestává, byť nás od té předposlední dělí pouhé dva roky. Jenže tam, kde The Lab fungovala velmi dobře a v podstatě nekonfliktně, Artifact budí vášně. Karetní novinka ze světa Dota 2 má na pohled opravdu solidní a komplexní mechanismy, jenže také poněkud specifický obchodní model.

Právě forma a způsob zpoplatnění hry je něco, co nejednoho hráče zvedá ze židle, byť ani tentokrát to asi nebude tak úplně černobílé. Artifact má na Steamu v době psaní textu bezmála šest tisíc reakcí a nepřevažují ani ty pozitivní, ani ty negativní. Celkové uživatelské hodnocení Artifactu je tak pouze „smíšené“.

To velkou důvěru v novou hru od Valve sice nevzbuzuje, byť při letmém pohledu na uživatelské reakce nejde ani tak o herní mechanismy, jako spíše o všechny ty věci okolo, v čele s obchodním modelem.

Podobně rozpolcené reakce lze najít třeba i na Redditu hry, kdy na jedné straně uživatelé křičí „pay2win!“, zatímco na straně druhé nabízí někteří střídmý pohled na prý vlastně docela normální obchodní model.

Je pravda tradičně někde uprostřed? Osobně nevím, Artifact jsem ještě nehrál, ale na Games jsme si hru už pořídili a brzy si ji důkladně proklepneme na vlastní kůži. Nejvíc si na hru brousí zuby Aleš a pokud bůh dá, budete si moct přečíst jeho komentář už v následujících dnech.

Tagy: online fantasy multiplayer karetní Dota 2

Zdroje: Steampowered

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.