zavřít

V remaku komiksové střílečky XIII čelíte obvinění z vraždy prezidenta

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Switch

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Je tu nový den a s ním další oznámení předělávky staré hry. Tentokrát jde o poctivý remake povedené střílečky XIII z roku 2003. Pokud vás tento kousek před těmi dávnými roky minul, ještě letos dostanete možnost okusit jeho originální cel-shadingovou grafiku a starou dobrou přímočarou hratelnost v novém provedení.

„Nápad vrátit se k této hře vzešel přirozenou cestou. Pociťujeme totiž, že podobné příběhové střílečky v dnešní nabídce her chybí,“ říká François Coulon z vydavatelství Microïds a já mu musím dát za pravdu. Metro Exodus je letošní výjimkou na vymírajícím poli singleplayerových stříleček. Remake XIII snad bude dalším světlým bodem nikoliv na konci, ale na začátku dlouhého, přímočarého tunelu.

XIII sleduje příběh Jasona Flye (původně dabovaného Davidem Duchovnym), který se jednoho dne probouzí zbídačený na pláži s tetováním římské třináctky, klíčem od schránky a kompletní ztrátou paměti. Věci se dají do pohybu ve chvíli, kdy ho FBI zatkne pro podezření z vraždy prezidenta Spojených států. A vás čeká hledání pravdy a vzpomínání na minulost.

Příběhová střílečka XIII vychází z prvních pěti sešitů stejnojmenného komiksu, od kterého si kromě zápletky bere i grafický styl. Remake se nám ještě pořádně neukázal, ale tvůrci ze studia PlayMagic ujišťují fanoušky, že zůstávají i přes modernizaci věrní originálu. Očekávejte tedy 34 úrovní, kterými se prostřílíte i proplížíte.

Fly se postupně dostane k mnoha zbraním, mezi kterými nechybí nože, samopaly, bazuky, ale můžete po nepřátelích vrhat i nábytek. V kradmém postupu vám zase pomůže možnost brát rukojmí jako živé štíty a vidět pohyb nepřátel za zdí díky jejich krokům.

Nicméně pořádné detaily ohledně remaku už nezaznívají. Mluví se jen o modernizaci grafiky a herních mechanismů, čímž tvůrci vykročí směrem k novým hráčům, ale neurazí přitom fanoušky. Rovněž chybí zmínka o multiplayeru, který byl součástí původní hry.

Co už ale překvapivě nechybí, je přesné datum vydání a platformy. Remake XIII očekávejte 13. listopadu na PC, Macu, PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi.

Tagy: komiks střílečka adaptace

Zdroje: AllGamesDelta

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.