zavřít

Zahrajte si fanouškovský remake kluzáků Star Wars Episode I: Racer

Windows

- Preview autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Myslím si, že kluzáková sekvence ve Skryté hrozbě byla moc dlouhá. Je to kacířská myšlenka? Vlastně ani nevím, jak se k Anakinově písečné honičce staví většinová populace fanoušků Hvězdných válek. Zato ale vím naprosto jistě, že nikdo, nikdo nemůže nemilovat starou dobrou hru Star Wars Episode I: Racer. Její fanouškovský remake v Unreal Engine 4 je dar z nebes – aspoň na chvíli, než nám ho sebere nějaký otravný právník.

Hra vypadá opravdu skvěle a minimálně na audiovizuální stránku může být autor Rob Jin po právu pyšný (i když Anakinovy 20 let staré hlášky už znějí trochu nemístně). Navíc tu jsou dodatečné funkce jako pohled z první osoby a vylepšená fyzika. Podívejte se na vymazlený trailer.

Záběry z hraní, na které se můžete mrknout níže, sice možná míň připomínají film, ale pro znalce původní hry to je ještě větší nádhera. Hra vypadá tak, jak si pamatuju, že vypadala (i když mi moje paměť samozřejmě bohapustě kecá), a trefuje přesně ten mix nové grafiky a starého pocitu z hraní, na který musí cílit každý dobrý remake.

To se nebude líbit pohlavárům z Disney, kteří sice pravděpodobně žádný podobný projekt nechystají, ale stejně nám radši tuhle staronovou hračku seberou. „Musíme chránit svou značku,“ řeknou zamračení pánové v oblecích, kteří jsou sice bohatí, ale už dávno zapomněli, co to znamená mít radost.

Nejlepší tedy bude nažhavit Google a rychle najít nějaký funkční link, než ho někdo deaktivuje. Je to závod s časem a za pomalý start se platí, což by se dalo říct i o závodech kluzáků – pokud tedy nejste blonďatý skrček, co místo férového závodění používá Sílu.

Odjakživa mě trápilo, že Anakin zaslouženého mistra Sebulbu po mazané úvodní sabotáži dohnal.

Star Wars Episode I: Racer remake

Star Wars Episode I: Racer remake

Tagy: remake Hvězdné války remaster

Zdroje: Eurogamer.net,Artstation

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.