zavřít

V červnu je na PS Plus zdarma řezničina Killing Floor 2 a adventura Life is Strange

PlayStation 4 Xbox 360

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Měsíc se s měsícem sešel, a tak nastává čas na nějaké ty hry zdarma. Tedy jste-li hrdými členy klubu PlayStation Plus. V červnu se na hlavní konzoli od Sony sešly dva dost možná největší protiklady herních žánrů – brutální střílečka Killing Floor 2 a povedená příběhová adventura Life is Strange. Ty jsou na PS4 díky Cross-buy doplněny ještě rogue-like střílečkou Neon Chrome.

Killing Floor 2 je sotva půl roku stará kooperace plná zombíků. Po boku několika přátel se vrháte do krvavé akce z vlastního pohledu, kde střídáte jeden kvér za druhým, s nimiž kosíte zástupy desítek nemrtvých. Gore prvky se zde nešetří, hra jako by razila heslo „čím víc krve, tím víc zábavy“. Ondra ve své pochvalné recenzi uvádí: „Killing Floor 2 znovu glorifikuje násilí a hraje se velmi podobně jako první díl. Přichází však také se slušnou porcí nového obsahu, trvanlivou hratelností a vyladěnou technologií.“

Life is Strange je pak úplný opak. V roli mladé nevinné středoškolačky Max prožijete dojemný příběh plný přátelství a těžkých rozhodnutí. Byť hra disponuje silně realistickým pojetím, Max má schopnost vracet čas, která se line napříč hratelností i příběhem. Druhý měsíc po sobě tak Sony nabízí epizodickou adventuru (v květnu Tales from the Borderlands), ale rozhodně není důvod se zlobit. Že se Life is Strange povedlo, dokazuje i konečné hodnocení od Honzy: „Finále netradiční příběhové adventury se povedlo a společně s dalšími epizodami představuje jeden z nejlepších příběhových zážitků letošního roku.“ Tvůrci nedávno oznámili práce na druhém díle, takže je ideální čas prožít si neobvyklý příběh prvního dílu.

Dva výše zmíněné kousky na PS4 ještě doprovází Neon Chrome, zběsilá kyberpunková střílečka s rogue-like prvky, která je jinak dostupná i na PS Vita. Na tu si budete moci stáhnout ještě Spy Chameleon, logickou hru, kde se skrýváte před nepřáteli měněními barvy kůže. Majitelé PS3 se pak mohou těšit na akční adventuru Abyss Odyssey a rally závody WRC 5.

Nabídka výše zmíněných her bude dostupná všem předplatitelům služby PS Plus od 6. června. Do té doby máte ještě čas „pořídit“ si hry z květnové nabídky.

Tagy: akční adventura

Zdroje: blog.playstation

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.