zavřít

Pro letošek skončilo natáčení druhého Avatara, tvůrci The Division stále pracují na herní adaptaci

Android Windows iOS iPadOS

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Před pár dny klapla poslední letošní klapka na place natáčení druhého Avatara. Filmaři se příští rok ještě vrátí na Nový Zéland pro další materiál a pak je čeká ještě dlouhá doba v postprodukci s efekty, které nám snad vyrazí dech jako první film před deseti lety. Premiéra dvojky je naplánovaná na prosinec roku 2021, ale do té doby se dočkáme minimálně jedné videohry ze světa modrých lidí.

V únoru tomu budou tři roky od oznámení hry s pracovním názvem The Avatar Project, kterou zaštiťuje Ubisoft. Moc informací tehdy nezaznělo, respektive o hře prakticky žádné. Jistá je jen Pandora, ale jaký se na ní odvypráví příběh a v jakém žánru, je teď tajemstvím. A protože se o hře už tři roky nemluvilo, snadno se na ni zapomnělo a kdo si vzpomněl, mohl si myslet, že byl projekt zrušen.

To ale vyvrací oficiální Twitter filmu Avatar, který sdílel fotku z natáčení a informoval o oné poslední klapce letošního roku. Jeden z fanoušků se ihned zeptal, zda můžeme v dohledné době očekávat trailer nového filmu a dostal zápornou odpověď. Pro nás je ale důležité, že v rámci odpovědi došlo na jistý druh „útěchy“ v podobě poukázání na existenci rovnou dvou her ze světa Avatara.

Nové informace o The Avatar Project bohužel nezazněly, ale máme teď alespoň potvrzené, že je stále ve vývoji uvnitř Ubisoftu. Nadále na něm pracuje studio Massive Entertainment, které má poslední dobou plné ruce práce se sérií The Division a na The Avatar Project je vypsaná spousta pracovních příležitostí.

Pokud jsou tyto inzeráty aktuální, napovídá to, že má hra před sebou ještě hodně dlouhou cestu. Jde totiž o spoustu základních programátorských a game designérských pozic, které zajistí umělou inteligenci, animace, level design, online prvky, a to včetně vedoucích pozic. Radši bych ale doufal, že si to v Massivu jen neaktualizovali a hru stihnou vydat třeba ještě před druhým filmem na novou generaci konzolí.

Mnohem víc informací víme o druhé herní adaptaci Avatar: Pandora Rising. Jde o mobilní strategickou hru, ve které budujete svůj kmen Na’vi nebo kopete za stranu lidí, kteří zde chtějí těžit unobtanium. Na jedné straně tedy stavíte základnu, na druhé bojujete s ostatními hráči.

Avatar: Pandora Rising vypadá jako myriáda dalších mobilních her vyvařených podle slavné značky, ale třeba ještě překvapí. Respektive, pokud jste v Kanadě, na Novém Zélandě či na Filipínách, můžete se do hraní pustit už teď. V opačném případě vydržte do roku 2020, kdy dojde ke světovému vydání.

Tagy: strategie Avatar sci-fi adaptace mobilní hra

Zdroje: GameSpot, oficiální stránka

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.