zavřít

Microsoft ruší vývoj dračí akce Scalebound

Xbox One

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

„Po pečlivém zvážení se Microsoft Studios rozhodla ukončit produkci Scalebound.“ Tahle krutá, jednoduchá větička, jejíž napsání tiskovému mluvčímu Microsoftu zabralo asi tak pět vteřin, znamená, že chystané dobrodružství draka a „otravného adolescenta“ (jak hrdinu označil Aleš) nikdy nespatří světlo světa. Hra od studia Platinum Games, známého třeba díky sérii Bayonetta, původně měla vyjít letos, ale vývoj byl pronásledován technickými problémy a zpožděním, a tak se v Microsoftu rozhodli spustit gilotinu.

Hlavní vývojář Hideki Kamija a další členové Platinum Games podle Eurogameru neměli s vydavatelem zrovna nejlepší vztah, a všechno se z nějakého důvodu ještě zhoršilo po představení dema na srpnovém Gamescomu. Ničemu prý nepomohlo ani rozhodnutí několika vysoce postavených vývojářů, že si na podzim vyberou měsíční dovolenou, což způsobilo ještě prudší časový skluz… a v Microsoftu se teď rozhodli minimalizovat ztráty.

Microsoft trvá na tom, že k Platinum Games dále chová velký respekt a že za zrušením projektu stály pouze ekonomické důvody, a nejspíš není důvod za zrušením Scalebound hledat nějakou konspiraci. Ať je to jak chce, takhle neslavného konce nadějné akce s drakem a kooperací je opravdu škoda. Momentálně není jisté, zda značka patří Microsoftu a je tedy opravdu konec, nebo Platinum Games, kteří by se, zcela teoreticky, mohli pustit do pokračování vývoje pod jiným vydavatelem.

Tagy: akční fantasy

Zdroje: PC Gamer,IGN,Eurogamer,Windows Central

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.