zavřít

Agony za měsíc otevře brány pekelné. Konzolisté budou ušetřeni některých nechutností

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Když se tak koukám na erotikou nabité nechutnosti v chystaném hororu Agony, přemýšlím, která z her poslední doby šla ještě dál. Co se děsivosti týče, Layers of Fear odvedla opravdu dobrou práci. Slušnou nechutnost nabídne podivnost Scorn. A z hlediska neskrývané erotiky to všem natře Lust for Darkness. Ale Agony vypadá, že by mohla mít vše dohromady plus peklo. A chtít něco takového hrát vyžaduje pořádnou kuráž.

Nejsem fanouškem hororů. Nějak mi nejde do hlavy, proč bych se měl chtít bát o život, lekat se při každé otočce a prostě se děsit k smrti. Ale jedno Agony nemohu upřít. Prostředí a jeho stylizace vypadá prostě dokonale. Je neokoukané, provokativní a svým způsobem docela lákavé. Ale kdo ví, třeba za to mohou jen ty nahé sukuby…

V pekle se člověk rozhodně nenudí a odolat jeho nástrahám je prakticky nemožné. Proto by se k takovému obsahu neměly v žádném případě přiblížit děti. V obchodech by rodičům měl leccos napovědět už jen název hry, ale máme nějaké předpisy žádající si nálepky s doporučením věku. A ty teď vývojářům působí problémy.

Ratingové společnosti totiž nebyly úplně spokojené s tím, co ve hře viděly. Pohrozily vývojářům, že pokud ze hry neodstraní nejodvážnější scény, budou muset udělit nálepku Adult Only (18+). Ta sice nevadí počítačové verzi, ale v případě konzolí to znamená, že jak Sony, tak Microsoft dávají od takové hry ruce pryč.

Tvůrci z Madmind Studio tak museli sáhnout po cenzuře, aby hodnocení srazili na přijatelné Mature (17+). Tím se zároveň vysvětluje odklad vydání z 30. března na 29. května.

Agony tak půjde do obchodů ochuzená o ty nejpeprnější scény. Tvůrci nechtějí prozradit jejich obsah, ale prý se to netýká ničeho, co jste mohli vidět v trailerech. PC hráči pak nemusí smutnit. Sice také dostanou okleštěnou verzi, ale mohou si následně stáhnout dodatečný patch, který odstraní přidanou cenzuru.

Netřeba se divit ratingovým společnostem. Ty jen dělají svojí práci. Zato rodiče občas postrádají rozum. Agony rozhodně není nic pro slabé povahy, kterým vadí explicitní násilí, často spojené se sexuálními hrátkami. Pokud je to vaše gusto, vydržte ještě měsíc.

Tagy: peklo horor akční survival first person

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.