Vzkříšení střílečky Utopia City, demo
zdroj: tisková zpráva

Vzkříšení střílečky Utopia City, demo

22. 3. 2006 19:19 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Jsou to právě dva roky, co jsme zde měli naposledy zprávu o střílečce s názvem Utopia City.

Už tehdy byla řeč o tom, že je tento titul vývojářských týmů Parallax Arts Studios a Play Ten Interactive vlastně hotov, ale ještě se mu nepodařilo najít vydavatele. Od té doby, jako by se po něm zem slehla, až do dnešního dne, kdy se objevila tisková zpráva vydavatelské společnosti REEF Entertainment oznamující vydání hratelného dema projektu a zároveň upřesňující termín vydání, ke kterému by tedy mělo nakonec dojít koncem května.

Utopia City se hraje z perspektivy vlastních očí. Její děj a příběh má co do činění s virtuálním světem zvaným Utopia. Abyste tomu rozuměli, Utopia je paralelní virtuální realita, která byla v roce 2019 v rámci nevídaného experimentu vytvořena pro obyvatele městečka Postville. Byla navržena tak, aby se vyvíjela a existovala nezávisle na skutečném světě. Lidé, resp. jejich mysli, vědomosti, představivost a pocity, se stali její součástí, díky čemuž se mohl hlavní server, tzv. Mastermind, dále rozvíjet a prosperovat.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Experiment se však poněkud zvrhnul. Zanedlouho se stalo, že počet obyvatel virtuálního světa Utopia převýšil počet lidí žijících v reálném světě. Zcela mu propadli a s vidinou nesmrtelnosti, kterou jim digitální svět svým způsobem zaručoval, neboť v nich krmil pocit, že se každý z nich může stát bohem a vytvořit si vlastní ráj, se odmítli navrátit do reality. Z tohoto důvodu byla vytvořena speciální agentura AUA, která měla za úkol vyslat elitní týmy agentů, tzv. "Removers", do světa Utopie, aby z něj jeho otroky vysvobodili a nakonec také zničili Mastermind. Nějak se jim to ale nepodařilo a všichni do jednoho byli virtuálním světem pohlceni.

Hráči budou mít na výběr. Buď se podřídí pravidlům Utopie, anebo se v případě, že zjistí, jak se osvobodit, pokusí Mastermind zničit vlastními silami. Hra vám má nabídnout okolo 20 rozsáhlých lokací, misí, v nichž vás čekají rozmanité úkoly k vyřešení. Váš arzenál bude čítat 5 druhů zbraní. Těšit se prý můžete také na chytrou AI, výjimečné zvukové efekty a hudební doprovod, interakci s desítkami unikátních postaviček, systém teleportů a další věci. Multiplayer Utopia City neobsahuje.
zdroj: PR

korgull

Nejnovější články