Více o PC verzi Grand Theft Auto: San Andreas
zdroj: Archiv
Obrázky

Více o PC verzi Grand Theft Auto: San Andreas

20. 4. 2005 10:10 | autor: Redakce Games.cz |

Vysvětlovat, o čem je Grand Theft Auto: San Andreas, by bylo nošením dříví do lesa i s ohledem na Čočíkovu recenzi PS2 verze.

Proto se pojďme rovnou podívat, co zjistila trojka největších amerických herních webů na novinářské prezentaci, díky nimž si také můžete prohlédnout první hi-res screenshoty. O poslouchání vlastních, náhodně řazených a reklamami prokládaných MP3 skladeb v rádiu jsme psali dříve, a tak se jako největší novinka PC verze jeví funkce replay, se kterou bude možné zaznamenat krátké sekvence jako například kaskadérské kousky a pak se o ně podělit s přáteli přes e-mail. Při adrenalinových honičkách využijete další novinku v alternativní volbě, kdy půjde ovládat vozidlo a pohled kamery nezávisle na sobě.

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv

Všichni kolegové si pochvalují celkově rychlejší nahrávání, k němuž přímo ve hře dochází pouze při vstupu do nějaké budovy. Při obdivování venkovních krás státu San Andreas, který je 5x rozlehlejší než herní svět Vice City, prý nenarazíte na jedinou loadovací obrazovku. Samozřejmostí budou textury ve vyšším rozlišení, s čímž tvůrci neměli žádnou práci navíc, neboť vše dělali v největší možné kvalitě od úplného začátku vývoje a pak to pouze zkrouhli pro konzolové verze. Těšit se tedy můžete na detailnější automobily, snáze čitelné billboardy nebo loga na obleku hrdiny, dohlednost do mnohem větší vzdálenosti několika kilometrů nebo tzv. měkké stíny (soft-shadows) charakterů, jež se budou prodlužovat při západu slunce na obloze, která má zářit více barvami. Po obsahové stránce nenabídne PC verze hry nic nového, ale to myslím nikoho nemrzí vzhledem k bohatým možnostem zábavy na PS2.

Nejočekávanější PC hru letošního jara si lze předobjednat z Tiscali GameShopu za zvýhodněnou cenu 1299 Kč (jinde bude stát asi 1499 Kč). Stále platí plán vytvořit české titulky, nicméně Cenega dosud od Rockstaru neobdržela lokalizační kit. A tak se dá docela úspěšně pochybovat, jestli je v lidských silách přeložit a zkorektorovat tolik textů, provést betatest i vyrobit DVD za pouhých pár týdnů a stihnout uvedení na domácí trh ještě v avizovaném červnu. Pokud by se tak nestalo a došlo k nucenému posunu na později, nezbývá než si přát, aby u nás byla anglická verze GTA: SA k mání co nejdříve po oficiálním zahraničním termínu 7. června 2005.
zdroj: IGN, GameSpot, GameSpy, vlastní

jd

Nejnovější články