Máte námět či připomínku? Napište nám
Více o ambiciózní střílečce Hollow
zdroj: Archiv
Obrázky

Více o ambiciózní střílečce Hollow

5. 10. 2003 22:22 | autor: Redakce Games.cz |

Vývojářské studio ZootFly je tvořeno samými velmi ambiciózními lidmi.

hollow zdroj: Archiv Jejich hlavním cílem je vytvořit takovou hru, kterou by si rádi užívali i oni sami. K tomu jim má mj. dopomoci i jejich vlastní engine (Xubl), který je již něco málo přes rok vyvíjen a údajně je už nyní v mnoha ohledech roven enginům pro Doom III a Half-Life 2. V některých věcech by měl být dokonce prý i lepší. Jak se z těchto tvrzení zdá, odvaha těmto tvůrcům tedy rozhodně nechybí. Jejich úvodním dílem má být first-person střílečka Hollow. O jejím oznámení jste se mohli dočíst v polovině září tohoto roku.

Příběh této hry má být poutavý a plný různých zápletek. Uspokojeni by měli být ale jak hráči, kteří touží odhalovat každé zákoutí herního světa a kterým nestačí plytká lineární příběhová linie, tak ti, co nenašli zalíbení ve složitých a komplikovaných dějích a prahnou po prosté střílečce. S Hollow se podíváte do fiktivního světa 70. let minulého století. Je to alternativa našeho světa, ve níž nedošlo k 2. světové válce a kde došlo k utvoření jistého disko-totalitního státu Centrope. Hlavní postavou bude americký novinář Tyler Kilmore. Ten se vrací po dlouhých pěti letech do Centrope, aby se smířil se svou snoubenkou, kterou zde zanechal a dal se zavřít za její vraždu. Kilmore si za ní půjde doslova peklem a odhalí tajemství, které od základu přepíše historii celého lidstva.

Obrázek zdroj: Archiv Hollow se bude skládat ze 17 částí, jež jsou rozprostřeny do čtyř odlišných světů. Jelikož jde o střílečku, nebudou chybět zbraně a příslušenství všeho druhu, včetně pušky s infračerveným zaměřovačem, kotviček pro lepší lezení, dálkově ovládaných robůtků vybavených kamerou, paralyzujícími hroty, samo-destrukčními bombami apod. Objeví se i zbraň - DeBoner, která vašemu nepříteli prostře odstraní kosti. Hra má skýtat množství různých možností, jak jednotlivé levely procházet. Měli byste se setkat s více než 20 rozličnými, velice zajímavými postavami - zahanbená vědkyně Dr. Rubenová, zlomyslný šéf policie Klaus Troff, Tylerova snoubenka Aiko Bronte, a mnoho dalších.

Důležitou součástí hry bude také mutliplayer, který bude vybaven všemi klasickými módu (CTF, DM, kooperativním, apod.). Tvůrci mají v úmyslu přinést i několik unikátních módů. Především se v multiplayeru proti sobě objeví tři strany, namísto obvyklých dvou. Každý tým bude bojovat s ostatními dvěma nebo se mohou dva týmy domluvit, utvořit spojenectví a vydat se proti třetímu společně. Hráči budou také moci infiltrovat do nepřátelských skupin a další zajímavou vlastností hry bude i to, že půjde brát válečné zajatce a rukojmí. Své šance na přežití budete moci zvýšit tím, že budete dělat mrtvého nebo sdílet munici a balíčky zdraví s ostatními hráči. Hra vám dá také k dispozici mnoho různých vozidel. Vydání Hollow je naplánováno na Vánoce 2004.

zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články