zavřít

Utopické RPG Paradise Cracked se blíží

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Zatímco Buka Entertainment svou práci již částečně odvedla a taktickou RPG Paradise Cracked od vývojářů ze studia MiST land rozšířila po Rusku, některých státech východní Evropy a vidět tuto hru můžete také v Německu, anglická verze titulu teprve na svou příležitost čeká.

Paradise Cracked má kombinovat ty nejlepší prvky taktických her jako X-COM, Jagged Alliance 2 nebo Incubation a přidat navíc výhody žánru RPG. Nelineární děj se odehrává ve futuristickém cyberpunkovém světě, protože to tvůrcům umožnilo uplatnit svou představivost a fantazii, a to téměř bez omezení. Tzn., že se tvůrci nemuseli ohlížet na nějaké tradice žánru jako by tomu bývalo bylo, kdyby se rozhodli pro fantasy.

Paradise Cracked vypráví o světě, ve kterém je každý šťastný a všichni si mohou dělat, co chtějí. Má to však jednu vadu. Celý tento svět je v područí jednoho centrálního počítače, jenž tu lidskou spokojenost a štěstí prostě plánuje a propočítává. Lidstvo už téměř zapomnělo, jaké to je, myslet sám za sebe, protože nikdo ani nemá potřebu myslet, když to za něj dělá počítač. Vyšší úrovně města jsou obydlená bohatými lidmi, kteří mají, co potřebují. Chudina vespodu však svým nedostatkem nijak netrpí. Veškerý svůj čas totiž tráví v nejrůznějších virtuálních světech, který pro ně centrální počítač generuje, aby se cítili šťastni. Vypadá to, že obyvatelé světa Paradise Cracked již dosáhli utopie, o které kdy snili. Hlavní postavou je mladý hacker. Když se mu podaří prolomit do kyberprostoru, narazí na neobvyklé datové packety. Podaří se mu zkopírovat pár souborů na svůj paměťový krystal, když ale spustí alarm. Za okamžik jsou slyšet policejní sirény, pak rána do jeho dveří a dožadování se jejich otevření...


nové obrázkykompletní galerie

Vaším úkolem bude zjistit, co jsou záhadné packety zač a proč vašeho hrdinu kvůli nim policie začala stíhat. Ve hře nejsou žádné vševědoucí postavy. Sbírat informace budete muset od několika různých týpků, ale ani tak si nebudete moci být jisti jejich odpověďmi, a tak vás bude stát hodně úsilí než se doberete toho správného řešení. Paradise Cracked vám nabídne hned několik hratelných postav. Současně jich můžete mít v týmu až šest. Každá z nich bude vybavena svým životopisem a různou základní sadou parametrů (síla, odolnost, atd.). Vývoj postav přitom bude obdobný, jako v Diablu.

Svět Paradise Cracked je vlastně jedno obrovské město rozdělené do několika unikátních úrovní zahrnujících řadu lokací. Na některá z míst se však podíváte pouze pokud splníte určité úkoly. Celkový počet lokací však tvůrci tají. Všude, kam vaše noha přijde, se budete potkávat s mnoha různými bytostmi a vozidly - civilisty, policejními roboty, tramvajemi, autobusy, reklamními roboty, ad. Budovy půjde během bitek ničit. Stav zničení se bude uložen v paměti, takže pokud se na stejné mapě odehraje více bojů, může být tato lokace nakonec úplně v troskách. Vašimi nepřáteli budou především představitelé zákona, kteří budou v průběhu čím dál náročnější a chytřejší. Během svých dobrodružství se ale setkáte i s řadou jiných osob, které se mohou rozhodnout vám pomoci, anebo naopak vás zničit. K dispozici budete mít řadu zbraní - okolo 60 typů. Všechny futuristické.

Paradise Cracked sklidila tam, kde byla doposud vydána údajně veliký úspěch, a to i přes absenci multiplayeru. Získala rovněž mnoho ocenění týkajících se soundtracku a momentálně se už prý chystá datadisk s novou grafikou a vlastnostmi hry. Více se dočtete v interview na HomeLANu.
zdroj: HomeLAN

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.