zavřít

Stunts: Final Stage - návrat závodní klasiky?

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tomáš Benčík ze slovenské vývojářské firmy Mayhem Studios nás obdařil tiskovou zprávu oznamující vznik nové hry Stunts: Final Stage.

Ta se inspirovala klasikou všech klasik, závodní peckou Stunt Car Racer od Broderbundu z konce osmdesátých let, kterou určitě pamatují majitelé všech tehdejších 286/386ek a kterou si při špetce snahy najdete na internetu sami. Její genialita spočívala v tom, že jste si podobně jako u autodráhy postavili v jednoduchém editoru (obrázek) svou vlastní trať. Druhá část hry byla minimálně stejně atraktivní, neboť jste si ji mohli ve třetím rozměru (i když v EGA grafice :) sami projet, pilovat svůj nejlepší čas nebo poslat na disketě kamarádům včetně replay. K dispozici byly i různé mosty, skoky, loopingy nebo nakloněné dráhy, takže v pokročilých fázích hraní se Stunts takřka vždy zvrhly do stavu, kdy vznikaly naprosto šílené tratě a bylo velké umění je dojet do konce bez havárie :)


obrázek ze starých Stunts || artworky z nových Stunts: Final Stage

A přesně to samé má nabídnout i nová hra Stunts: Final Stage, z které Vám zatím nabízíme první tři artworky. Na nich sice neuvidíte samotné závody, ale podle Mayhem Studios se má jednat o 3D engine jejich vlastní výroby. V něm se budete prohánět ve více než dvou desítkach automobilů s rozdílnými fyzikálními vlastnostmi, přičemž život Vám mají ztrpčovat počítačem řízení protivníci. Zní to vše zatím velmi zajímavě, datum vydání Stunts: Final Stage bylo stanoveno na druhý kvartál příštího roku.
zdroj: PR

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.