zavřít

Sims Online - hra nebo obrázkové fórum?

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

The Sims.

Fenomén, který uchvátil svět. Od doby, kdy se objevila první z této série a následně i všechny další datadisky na pultech obchodů, v žebříčku deseti (popř. dvaceti) nejprodávanějších her téměř není místa. Už zde máme snad všechno. Obyčejné žití, společenské vyžití, randění, rekreaci i opečovávání domácích mazlíčků, vč. zahrádkaření. Bylo jen otázkou času, kdy se už tak velký "zabiják volných chvil" dostane online, do podoby masivně multiplayerové hry. A Maxis skutečně nezahálí. Ještě do konce tohoto roku by se The Sims Online měla rozšířit i do virtuálního světa internetu, kde to bylo zatím (kromě pár výjimek) jen samá střílečka nebo fantasy RPG.

Podobně jako v původní hře, i zde si každý hráč nadefinuje vlastní postavičku. Jen s tím rozdílem, že The Sims Online vám dá na výběr z mnohem většího počtu tváří a oděvů. Pak už si svého simsáka jen pojmenujete a vypustíte ho do světa. Svůj nový virtuální život začnete s pár drobnými v kapse, za které si můžete pořídit nějaké základní bydlení a vybavení. Lepší bude možná začít nejdříve nějakým spolu-sdílením místnosti s někým dalším. Rozhodně to bude finančně méně náročné. Co se týče zaměstnání, The Sims Online vám umožní vydělávat peníze mnoha různými způsoby. Budete však fungovat spíše jako podnikatelé, a to nejlépe pochopitelně v nějakém společností žádaném oboru. Na tom, kolik peněz vůbec vyděláte, se odrazí i zkušenosti a schopnosti, kterých váš simsák během svého života dosáhne.


nové obrázkykompletní galerie

S ostatními hráči budete komunikovat podobně jako v originální hře s tím, že se nad hlavami jednotlivých účastníků hovoru objeví bublinky s vepsaným textem. Oslovit bude možné i simsáka, jehož lidský protějšek zrovna nebude online. Prostě mu pošlete zprávu podobně, jako to děláváte s přáteli přes ICQ nebo e-mail. V tomto ohledu mohou mít někteří z vás pocit, že se ale více než o hru jedná o diskusní fórum s příjemným grafickým doprovodem. Podle tvůrců je to špatným pochopením celé věci. Ve virtuálním světě The Sims Online bude určité malé procento lidí, kteří budou mít snahu tento svět utvářet. Aby byli tito lidé úspěšní a dokázali se na otevřeném trhu prosadit, musejí projevit vysokou dávku inteligence, důvtipu, kreativnosti i politického smýšlení. Samozřejmě zde bude především mnoho konzumně založených jedinců, kteří prostě nebudou mít např. na provozování úspěšného kabaretu žádný zájem, ale budou prostě rádi, že mají kam jít a kde se setkávat s dalšími lidmi, popř. kde se bavit a majitel klubu bude zase rád, že k němu někdo chodí utrácet peníze.

Hráči si budou moci konkurovat v rozmanitých záležitostech, a to buď prostřednictvím svého simsáka anebo majetku. The Sims Online poskytují různé statistiky a "Top 100" žebříčky, kde je možné zjistit, kdo je například tím nejoblíbenějším obyvatelem, kdo se vyznačuje největším počtem milostných románků, kdo je největším bavičem či, koho chodí ostatní nejčastěji navštěvovat, atd.

Maxis mají s tímto svým projektem mnoho plánů také do budoucna. Například i oni moc dobře vědí, že lecjaký fanoušek dokáže navrhnout velice pěkně tváře, šaty, podlahy, tapety a další objekty. Proto mají v úmyslu takovým hráčům umožnit vkládat své výtvory do hry. Rovněž bude možné s nejrůznějšími předměty a objekty obchodovat. Námětů je jistě mnohem víc a až se hra konečně rozeběhne, bude jich ještě přibývat.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.