zavřít

RPG Blue Dragon a hra Viva Pinata (X360)

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O hře Blue Dragon jste se na našich stránkách už jednou mohli dočíst, a to loni v květnu.

Dnes vám můžeme tento titul žánru RPG přiblížit více, neboť se stal součástí letošní E3 na stánku společnosti Microsoft, která k němu vypustila dvojici prvních screenshotů a tiskovou zprávu s podrobnostmi o tom, co od něj můžete očekávat. Vývojem Blue Dragon, která směřuje, stejně jako většina ostatních her Microsoftu v poslední době, na Xbox 360, se zabývají studia Mistwalker a Artoon Co. Ltd. Postavičky, jež jsou k vidění i na ukázkách, jsou dílem Akiry Toriyamy, autora Dragon Ball Z. Hudbu dostal na starost Nobuo Uematsu, který skládá i pro Final Fantasy.


Hlavními hrdiny Blue Dragon jsou malý chlapec jménem Shu a jeho přátelé. Všichni vynikají zázračnou silou a magickou mocí ovládat přízračné stíny, které odrážejí aktivity svých pánů. Shu a jeho kumpáni mohou využít tyto stíny jako zbraně a tak se také stane. To když budou nuceni bojovat se zlým Nene a jakousi starobylou lidskou rasou a ocitnou se tak vystaveni výzvě odvrátit hrozící zkázu světa. Během jejich dobrodružství se setkají s mnoha různými obyvateli planety a objeví nespočet starověkých ruin. Jejich stíny se budou potácet světem plným záhad a iluzí, kde i sebemenší drobnost může vyvolat reakci nebývalé velikosti. Hra má, co se prvků RPG týče, nabídnout určitou inovaci. Týká se to hlavně právě použití stínů. Termín vydání tisková zpráva neuvádí.

I další projekt vznikající pod záštitou společnosti Microsoft, tentokrát ale exklusivně pro Xbox 360, jsme na našich stránkách zmiňovali. Hra se jmenuje Viva Pinata a vzniká v dílnách studia Rare na motivy dětských pořadů kanálu 4Kids. Přivítá vás do světa, kde se to hemží podivnými stvořeními zvanými "pinatas". A právě o ty půjde. Bude jich tu k vidění kolem 60 druhů a hráči se budou muset s využitím základních nástrojů snažit vybudovat a pečovat o prostředí, ve kterém žijí. Kreativita a představivost si zde přijdou na své. Těšit se můžete na stovky různých věcí, s nimiž bude možné svět vašich svěřenců vylepšit.


Vy sami budete rozhodovat o tom, které druhy pinatas budou chtít ve vašem světě žít. Každý z nich má na prostředí specifické požadavky. Až se u vás některé z nich zabydlí, můžete si je začít upravovat ku obrazu svému, pojmenovávat a třeba i navléct do nějakého kostýmu, různě s nimi komunikovat,a to i na online úrovni, spolu s jinými hráči přes Xbox Live.
zdroj: PR

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.