zavřít

Robin Hood od tvůrců Desperados

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Pro taktickou RTS podobnou klasickým Commandos nebo Desperados, není snad lepšího námětu než příběh velkého hrdiny ze Sherwoodských lesů - Robina Hooda, jehož jméno a příběhy jsou známy všem generacím.

O přípravách hry s prozaickým názvem Robin Hood jsme Vás již několikrát informovali. I dnes pro Vás máme některé další informace vyplývající z rozhovoru uveřejněném na C&VG. Kromě toho se naše galerie rozrostla o několik nových a čím dál pěknějších přírůstků.

Co se týče příběhu, tvůrci vycházejí přímo z legendy a hlavním cílem bude tedy získání zlata, které je potřeba k bezpečnému návratu krále Richarda. Za tímto účelem budete využívat nejrůznější taktiky a schopnosti hlavních postav - členů Robinovy bandy tvořené jak známými figurami, tak i smyšlenými osobami se speciálními dovednostmi pouze do počtu. Cesta za zlatem bude trnitá a bude nutné sem tam přepadnou nějaké ty vyběrače daní, anebo se tiše vrást do hradů a pevností. To by ani nebyl Robin Hood, kdyby část svého lupu neodevzdal zpět chudým lidem.


další nové obrázky

Za účelem tvorby RTS Robin Hood museli tvůrci prostudovat mnoho dostupných materiálů (nejen o samotných aktérech, ale také o středověkké architektuře, odívání, apod.). Města a hrady jsou dokonce vytvořeny podle původních map a obrázků. Samozřejmě zde bylo nutné za účelem přizpůsobení hře provést určité úpravy, ale i tak si můžete být jisti, že se společnosti Spellbound a Wanadoo snažili pro autentičnost díla udělat maximum.

Robin Hood bude založen na misích, které se budou odehrávat ve městech a hradech okolo Sherwoodského lesa (Nottingham, York, Lincoln, Leicester a Derby), a také v lese samotném. Celkem navštívíte devět míst a některá z nich i více než jednou, avšak za jiných podmínek (den, noc, mlha, sníh ad.). V rozhodování, jak své poslání co nejlépe provést, Vám tvůrci dají poměrně velkou volnost. Chybět nebude ani tutorial. Každá z pěti postav Vaší skupiny, bude mít podobně jako v Desperados určité schopnosti. Základní ovládání bude rovněž velmi podobné. Po grafické stránce však bude hra rozhodně lepší. Například díky nové metodě komprese grafických dat zde budou mnohem detailnější animace postaviček. Protože většina soubojů v Robinu Hoodovi bude spíše kontaktních, než že odněkud na někoho v dálce začnete střílet, musel být do hry zahrnut nový bojový systém, který dovolí víc než jen klasická technika point&click. Nové budou i některé další prvky hry. K dispozici budete mít např. několik "amuletů". Ačkoli to působí trochu nefér, mohou být tou poslední šancí, když Vašemu hrdinovi hrozí smrt.

Robin Hood a jeho příběh v digitální podobě ožije až někdy během druhé poloviny příštího roku
zdroj: C&VG

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.