zavřít

Podrobnosti o third-person akci 6GUN

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Před 14 dny jsme vám poprvé představili novou third-person taktickou akci pro konzole a PC - 6GUN.

Pracuje na ní nezávislý vývojářský tým Battleborne, který současně kvůli potížím, jež potkaly společnost Acclaim, stále ještě čeká, jak si povede jeho konzolová válečná hra s názvem Combat Elite: World War II Paratroopers. Jak jste se mohli dočíst už minule, hráči v této hře ztvární roli velitele speciálního úderného oddílu GUNSLINGER. V rámci jednotlivých misí se podíváte do nejrůznějších koutů světa, včetně Jižní Afriky, do západní i východní Evropy, ocitnete se i na palubě lodi kdesi na moři a dokonce vás osud zavane na jistou vzdálenou arktickou meteorologickou stanici ještě ze sovětské éry.

Mise prý budou velmi rozmanité a mají předkládat nejrůznější taktické problémy (atentát, osvobození rukojmích, přepadení, zničení daného cíle, aj.). Přesto, jak jsme se dozvěděli z rozhovoru na stránkách magazínu Computer Games, se tvůrci spíše než na komplexní taktickou simulaci soustředí na rychlou a zábavnou akci. Hra má disponovat zvláštním systémem krytí, který hráčům umožní kdykoliv využít prostředí a objekty v něm pro svou ochranu. Co se týče té taktické stránky, měl by zde být určitý zjednodušený a kontextově citlivý systém povelů, kterým budete ovládat NPC ve svém týmu. Vše by to mělo být jednoduché a intuitivní, prý něco na způsob Freedom Fighters od EA.

Konkrétně by vám k ošéfování vašeho týmu měl postačit dvoutlačítkový interface. Rozdávat budete pouze jednoduché příkazy, aniž by bylo nutné, abyste se odpoutali od probíhající akce. Členové vaší skupiny se budou navíc přizpůsobovat vašemu postupu, takže půjdete-li pomalu a pozorně, také oni půjdou pomalu a opatrně, dokud nedostanou jiné rozkazy. Stále ještě není úplně rozhodnuto o tom, zda hráč bude mít možnost ovlivnit vyzbrojení svého týmu.

V každém případě byste zde ale měli mít možnost využít následující kousky: MP5, UMP, M4, M4/M203, M14, M40 A1, M249 SAW, M9 Pistol, HK Mk23 Pistol, Bernelli M4, SPAS 12, AT4, LAW, AK47, RPG-7. Pokud jde o nepřátele, střetnete se s různými týpky, od slabě vycvičených příslušníků FARC milice, po těžce vytrénované ruské pašeráky zbraní. Prý budete moci při akci využívat i vozidla. Bohužel není v tuto chvíli zcela jasné, zda bude 6GUN zahrnovat také multiplayer. Vydání nečekejte dřív než v příštím roce.
zdroj: CGOnline

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.