zavřít

Podrobnosti o akční RPG Dungeon Lords

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Hra s názvem Dungeon Lords je kombinací third-person RPG a real-time akce.

Jejím vývojem se zabývá studio Heuristic Park v čele se známým D. W. Bradleyem. Odehrává se v klasickém, a co do prostředí velmi rozmanitém fantasy světě, který je nejen hodně rozsáhlý, ale navíc ještě plně k dispozici volnému prozkoumávání hráčem zastoupeným vlastnoručně navrženou postavičkou. Na výběr budete mít z osmi ras a dále definujete šest primárních charakteristik ze šesti kategorií. Hru začnete s jednou specializací - Fighter, Mage, Adept nebo Rogue. Záhy však dostanete možnost zvolit další volbou Guildy. V průběhu hraní můžete získat až pět takových specializací.


nové obrázkykompletní galerie

Děj Dungeon Lords je propletencem dvou hlavních příběhových linií pojednávajících o lásce, falši a zradě. Narozdíl od jiných oblíbených RPG (KotOR, Fable, aj.) zde není specifikována žádná vyloženě dobrá nebo špatná cesta. Jak už sám název hry napovídá, stěžejní roli zde sehrají katakomby. Budou skrývat celou řadu různých tajných místností a zákeřných hlavolamů. V některých chodbách prý může být schováno i 30 až 50 truhel. Najít můžete pouze 15. Některé z nich prý budou přímo ďábelské. Bradley tvrdí, že se hru snaží brát z pohledu hráče, protože sám nemá rád tituly, které na vás neustále líčí jenom smrtelné pasti a zkoušejí vaši trpělivost do extrémů. Během svého putování narazíte samozřejmě na spoustu NPC. Navržena je zhruba stovka těch, u kterých budete moci žádat zadání nějakého úkolu, anebo s nimi budete kšeftovat se zbožím. Každá z těchto postaviček prý bude jedinečnou osobností.

Výše jsme již naznačili, že v této hře sehrají význačnou roli souboje. Hráč bude mít pomocí kláves W, A, S, D a tlačítek myši plnou kontrolu nad všemi akčními pohyby a magickými schopnostmi svého hrdiny, v reálném čase. Zajímavou vlastností hry je jistě i to, že zde mají být různé úkoly pro různé typy postaviček. NPC a Guildy budou nabízet vedlejší questy podle rasy, třídy, ale i pohlaví hrdiny. Pokud jde o kouzla, Dungeon Lords bude nabízet čtyři typy, z nichž každý bude fungovat jinak, neboť jsou založeny na určitém druhu zdroje. Například pro magii runovou budete potřebovat runové kameny.

Další klíčovou vlastností akční RPG Dungeon Lords je její podpora multiplayeru, zvláště pak kooperativního módu. Tento titul si zahrajete až se sedmi dalšími hráči, a to nejen přes lokální síť, ale také přes Internet (přímo nebo s využitím GameSpy). Hra bude probíhat ve stejném herním světě, pouze její náročnost bude záviset na velikosti skupiny, se kterou se tam vydáte.
zdroj: RPGDot

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.