Oznámení MMORPG Ultima X: Odyssey
zdroj: tisková zpráva

Oznámení MMORPG Ultima X: Odyssey

22. 8. 2003 12:12 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Ultima Online od EA a Origin Systems byla jednou z prvních masivně multiplayerových RPG vůbec.

Byl zaznamenán úspěch a tak se vývojáři pustili do dalších projektů. Nešlo pouze o balíčky rozšiřující jejich onlinovku, ale také o sérii single-playerových dobrodružství, která však před pár lety skončila neslavným Ultima IX: Ascension, jež spatřilo světlo světa ve značně nezralém stavu. Ve vývoji již bylo i druhé pokračování Ultimy Online, ale to bylo nakonec zrušeno.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Zašlá sláva série však bude oprášena a postarat by se o to měl zcela nový masivně multiplayerový RPG titul s názvem Ultima X: Odyssey, ze kterého vám můžeme nabídnout i sadu osmnácti prvních screenshotů. K dispozici je kromě toho i dvouapůlminutový trailer, který je nyní k dispozici ve dvou verzích podle rozlišení i od nás (7 MB nebo 22 MB). Hra nebude poháněna ničím jiným než Unreal enginem od Epicu. Ve video ukázce si budete moci všimnout jednak prostředí, které bude dosti rozmanité (viz galerie), ale také dosti detailních modelů postaviček. Kromě toho je zřejmé, že hra bude orientována velmi akčně a hráč se bude potýkat s celou řadou různých nepřátel.

Ultima X nemá být navázáním ani konkurencí své předchůdkyně, spíše její mladší sestřičkou, jak tvrdí, sami tvůrci. Hráči, kteří jsou obeznámeni s Ultimou Online, najdou v Odyssey spoustu povědomých, ale také mnoho zcela nových lokací v říši Brittania. Jak je vidět pouze z obrázků, svět, který se vám otevře, bude plně ve 3D. Významným vylepšením budou i jakési "soukromé dungeony", do nichž budou moci vstupovat skupiny hráčů a nerušeni nikým jiným prožívat svá vlastní dobrodružství. Dalších podrobností se dočkáme v krátké době.
zdroj: HomeLANGameSpy

korgull

Nejnovější články