Od Settlers k Spellforce: The Order of Down
zdroj: tisková zpráva

Od Settlers k Spellforce: The Order of Down

14. 12. 2002 14:14 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Letos v říjnu jsme měli poprvé možnost seznámit se s novým titulem, na kterém po úspěchu série Settlers pracuje její tvůrce, Volker Wertich.

Spellforce: The Order of Down, jak se hra jmenuje, má být takticko-strategickou RPG a lednové číslo časopisu PC Gamer ji shrnulo jednou větou jako: "skvostný mix Warcraft3 a Dungeon Siege". Že to není jen takové plácnutí do větru dokazují i nové obrázky, jež dnes zaplavily naši galerii.

Spellforce vás pozve do svého světa coby válečníky, jejichž spirituální síla je svázána s určitým runovým kamenem. Budete hrdinou vedoucím armádu dobra proti děsivému zlu, které se zde začíná rozmáhat jako mor. Hra by měla obsahovat šest hratelných ras, 30 nepřátelských ras (skeletoni, zombie, minotauři, medúzy či draci, ad.), více než 120 kouzel, silný příběh a bojový systém zvaný Click&Fight.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Příběh vypráví o děsivých událostech, které vedly k roztrhání kdysi jinak spokojeného světa na kusy. Třináct kouzelníků omámených ďábelsky lstivými sliby zákeřných zlých bohů, vidinou bohatství a zlata, způsobilo svými temnými rituály vypuštění něčeho strašného. Když řádění této pohromy ustalo, nezbylo z kontinentů nic, než pár v oblacích plujících ostrůvků spojených mezi sebou magickými portály. Osm let nato se zlo znovu začíná pokoušet dokončit, to co kdysi začalo. Tentokrát však prorokové zvěstují příchod člověka, jehož síla spočívá v magickém runovém kameni, a který jako jediný se může temné moci postavit...

S jinými strategiemi bude mít Spellforce mnoho společného. Také zde budete muset stavět různé budovy, abyste mohli vytvářet velké armády. Také k jejich stavbě bude zapotřebí dobývat určité suroviny. Ovšem oproti např. Settlerům bude tento titul mnohem více akčně orientovaný a větší důraz bude kladen na vojska a bitvy. Odlišovat se bude také tím, že její svět je trvalý, tudíž se můžete po nějaké době vrátit do míst, která jste předtím vyčistili od orckých válečníků a shledat, že je nyní obývají goblini. Potřebných zdrojů se ve hře vyskytuje celkem šest, ale každá rasa je limitována čtyřmi, které může získávat. Hra nebude obsahovat ani žádný složitý ekonomický systém. Bude však vybavena jistými prvky RPG, takže si budete moci určit, čím má vaše postavička být (warrior, white magician, black magician, rouge, atd.) a rozvíjet jejích pět vlastností.

Spellforce je nyní ve vývoji již přes dva roky a tento měsíc by měla dospět do fáze alfa. Přesné datum vydání si tvůrci netroufají odhadnout, ale nedá se předpokládat, že by k vypuštění Spellforce došlo dříve než v druhé polovině roku 2003. Včera byl zahájen také provoz oficiálních stránek hry, kde mj. můžete nalézt také nějaké video.
zdroj: GameSpy

korg

Nejnovější články