zavřít

Novinky o Grand Theft Auto: San Andreas

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Celá herní PC scéna v těchto dnech žije pěti magickými písmeny GTA: SA a ani my nejsme výjimkou.

Ač se tato nejočekávanější hra první poloviny roku měla oficiálně začít prodávat 7. června, tedy zítra, některé americké obchody jako například Wal-mart v Texasu to nevydržely a vyložily na své pulty pár kusů už v neděli. Díky tomu se na internetu objevily jak čerstvé screenshoty típnuté z vlastního hraní, tak i fotky obalu, DVD a knihy o 78 stránkách.

Každý, komu se povedlo ukořistit PC verzi San Andreas předčasně, se tedy přes noc stal celebritou, po jejíž názorech prahnou mnohé fanouškovské stránky. Kupříkladu domácí GTASA.cz publikovala rozhovor s NavOmicronem o jeho prvních dojmech, umělé inteligenci, grafických detailech, HW náročnosti či plynulosti hry v závislosti na nastavení frame limiteru. Kolem podobných témat, jako jsou třeba fyzikální engine, vzdušné přestřelky, plavání předmětů nebo chování chodců na ulici, se tam točí i 2. část přeloženého interview s vývojáři z GameSpotu. Soubor GTA3.IMG, do kterého se ukládají všechny textury a modely i v GTA: SA, je prý třikrát větší než ve Vice City (má 940 MB). Editací jiných souborů se dá docílit větší maximální viditelnosti do dálky nebo hustějšího provozu na silnici.


Jelikož víme, že většina čtenářů Tiscali Games si nemůže dovolit stahovat šestisetmegový soubor s kompletním videem z německého časopisu PC PowerPlay, dali jsme si tu práci a vygrabovali z něj další zajímavé úseky do pěti dostupnějších, vždy přibližně minutových úryvků o velikosti 6 - 10 MB v rozlišení 640x480 a XVID kodeku. V "našem" videu 4 tak spatříte cestu vrtulníkem k nákladní lodi na moři a pohyb po její palubě mezi kontejnery, ve videu 5 let s dvouplošníkem mezi checkpointy nad pouští, ve videu 6 seskok s padákem a trefování se do vyznačeného prostoru na letišti, ve videu 7 zapalování skleníku plamenometem či sestřelení policejního vrtulníku nad lesem a konečně ve videu 8 je vidět likvidace nepřátelského gangu pro získání nadvlády nad předměstím. Stahujte je zde.

Jinak stále platí info, že kompletně anglická PC DVD verze (limitovaná edice) Grand Theft Auto: San Andreas vyjde v ČR v pátek 10. června, kdy by ji měl Tiscali GameShop stihnout rozeslat všem lidem s předobjednávkou (ti by pak hru dostali v pondělí kvůli nefunkčnosti České pošty o víkendu). Novinkou je však dnešní tisková zpráva od Cenegy Czech, která asi nepotěší ohledně češtiny:
    Lokalizační tým v současné době pracuje na překladu hry a přípravě patche s českými titulky. Tato oficiální čeština nebude uvolněna ke stažení z internetu. CD s češtinou bude vloženo do DVD krabičky společně se hrou. Zákazníci, kteří si koupí anglickou limitovanou edici budou mít možnost dodatečně získat i CD s češtinou. V prodejnách JRC ho dostanou po předložení účtenky. Internetové obchody by měly CD posílat na vyžádání dodatečně. Zákazníci, kteří si hru zakoupí v hypermarketech a zašlou na adresu společnosti CENEGA kopii účtenky, dostanou CD poštou.
zdroj: GTASA.cz, GTASanAndreas.net, IGN, PR, vlastní a další

jd

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.