zavřít

Nové informace a screenshoty z Mortyr 2

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Mortyr - ryzá first-person střílečka odehrávající se v alternativní realitě, ve které se shodou okolností a díky sestrojení stroje času dostali Nacisté k ničivé zbrani z budoucnosti a zvítězili svůj boj o nadvládu.

Mortyr 2 - díky technickému pokroku od doby (1999), kde vyšel první díl akčního titulu z dílny polského týmu Mirage Interactive, se jeho nové pokračování bude moci pochlubit řadou vylepšení, a to nejen po stránce grafické.

Mortyr 2 vás přenese zpět do roku 1944. Její děj začíná v klidné části Norska, kam je Svan Mortyr - hlavní hrdina titulu - vyslán vyšetřovat nějaké vysoké nacistické důstojníky, kteří si sem přijeli udělat krátké prázdniny. Zde se také poprvé dozvídáte o "Wunderwaffe", neboli tzv. "Zbrani divů". Přes Balt, Polsko a Jugoslávii si to pak namíříte do Řecka, kde se ve starém klášteře nachází továrna na zbraně...


nové obrázkykompletní galerie

Tvůrci pro vás připravují spoustu různých nepřátel, rozsáhlé levely, velice odlišné lokace a detailně propracované prostředí, řadu rozličných úkolů, atd. V každé etapě svého postupu budete postaveni před nějaký vedlejší cíl, jako zničení strategického mostu nebo nacistických zásob, osvobození důstojníků, proniknutí do ostře střeženého bunkru, apod. Jak již bylo nastíněno, podíváte se na různý místa - sněhem zaváté Norsko, podzimem zbarvené Polsko, malé vypálené město, zákopy blízko přední linie, jugoslávské pohoří a sever Řecka. Protože půjde opět o bojovou akci, nečekejte žádné prvky RPG, tedy ani vývoj postavičky. Prostě budete mít pouze ukazatel životní síly, zbraně a zbroje.

Svan Mortyr v tom ale nebude sám. Bude mít kumpána a oddaného přítele jménem Gunnar. I když se nebudete těšit z jeho přítomnosti přímo, bude vás Gunnar zásobovat potřebnými informacemi, řídit pro vás vozidlo a zároveň bude určitou zálohou. Např. Gunnar bude v některých akcích řídit tank, zatímco vy budete střílet ze zbraní a kanónu. Když už jsme u těch zbraní, budete mít možnost použít jak nůž, revolver, kulomet, granáty a "pancéřové pěsti", tak zbraně statické - MG-42. Některým takovým zbraním neunikne nejen nepřítel, ale ani letadlo nebo pták. Jinak kromě Gunnara už ve hře nebude zas tolik NPC, neboť se budete pohybovat především v oblastech, kde se bojuje, tudíž bez civilistů.

Nepřátelská AI budou schopni útočit ve skupinách, krýt se navzájem, bránit své důstojníky, atd. Hra nebude v první fázi disponovat vůbec multiplayerem. Teprve později mají tvůrci v plánu vypustit multiplayerové módy. Ovšem konečné rozhodnutí nechávají na vydavateli. Mortyr 2 vzniká za použití Ar enginu, který si vývojáři vyvíjejí vlastními silami a už jej ze 75% mají hotový. Dokončení celého titulu se odhaduje na podzim tohoto roku, na Vánoce byste si ji pak již měli mít možnost zakoupit v obchodech. V plánu je také port na Xbox.
zdroj: actionvault

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.